Na 7. kolo Openligy cestovali Banskobystrickí futsalisti do Popradu, kde ich čakal náročný zápas na palubovke nováčika.

FK K_Corp Poprad – MIBA Banská Bystrica 5:5 (2:3)

Góly: 2. Beller, 9., 22. a 34. A. Tropp (druhý z PK), 26. Brož – 14. a 16. Willwéber, 16. Kútik, 30. Konder, 35. Výlupok. ŽK: Alexa, A. Tropp, M. Tropp, Kovalčík – Filadelfi, Giertl, Willwéber, Zehnal. ČK: Kovalčík (Poprad). Rozhodovali: Ježík, Zacher.

Zostava MIBA: Filadelfi – Prikryl, Giertl, Willwéber, Zehnal, Výlupok, Čief, Konder, Greško, Kútik, Ondrejka

Futsal -MIBA Banska Bystrica - FC Bulls Trnava - 14.11.2014 - Banska BystricaOd začiatku zápasu boli aktívnejší hostia, keď domáci čakali na možnosti z brejkových situácii. Hneď v 2. minúte sa po chybe hostí zásluhou Bellera podarilo Popradčanom otvoriť gólový účet zápasu – 1:0. V 9. minúte domáci kapitán A. Tropp zvýšil po peknej strele na 2:0. MIBA aj napriek nepriaznivému stavu bola stále aktívnejšia, čoho dôkazom bolo šesť faulov domácich a následne premenený desaťmetrový kop Willwébera. V 16. minúte opäť domáci faulovali a ten istý hráč sa nemýlil ani pri druhom trestnom kope – 2:2. V tej istej minúte využil rýchly brejk na strelenie gólu Kútik a tým zabezpečil dokonalý obrat z 2:0 na 2:3. Za tohto stavu odchádzali aktéri zápasu do kabín.

V druhom polčase po odpískaní pokutového kopu domáci vyrovnali zásluhou druhého gólu A. Troppa. O štyri minúty neskôr sa ujali vedenia Popradčania, autorom gólu bol Brož. V 30. minúte hostia vyrovnali gólom Kondera, keď využili presilovú hru po vylúčení domáceho hráča. V 34. minúte domáci kapitán A. Tropp zavŕšil svoj hetrik a opäť dostal svoj tím do vedenia. O minútu neskôr opäť MIBA vyrovnala zásluhou Výlupka. Od tohto momentu mali šance obidve mužstvá na víťazný gól, ale ani jedno ich nedokázalo premeniť. Banskobystričania si z Popradu odniesli bod za remízu zo súboja o druhé miesto v tabuľke Openligy.

Patrik Prikryl (kapitán MIBA Banská Bystrica):Do Popradu sme cestovali s vedomím, že sme ešte neokúsili trpkosť prehry a tuto sériu sme chceli natiahnuť. Domáci hráči vsadili na defenzívu a sústredili sa na protiútoky, ktoré im vychádzali. Po našich chybách strelili dva rýchle góly, na ktoré sme rýchlo reagovali a do polčasu sme zápas otočili. Druhy polčas bol pod taktovkou rozhodcov, ktorí boli viac naklonený na domácu stranu a ich výkon nechcem komentovať.“

9. FC Bulls Trnava 6 1 0 5 18 : 41 3

Najbližšie kolo sa MIBA predstaví na domácej palubovke v piatok 12. decembra, kde privíta nováčika z Malaciek. Začiatok je naplánovaný na 19.30 hod v športovej hale Badín.