V piatok 2. decembra MIBA privítala FK Dragons Podolie. V stretnutí nováčikov MIBA vyhrala 4:3 a v druhom domácom zápase opäť bodovala naplno.

MIBA Banská Bystrica – FK Dragons Podolie 4:3 (2:1)

Góly: Výboh, Kollár, Willwéber, Polák – Šimor, Halán, Augustín
ŽĶ: Kollár, Polák (MIBA)

Nehrali: Zehnal (trest za ČK), Berec (zranenie), Čief a Škubák (nemohli sa dostaviť na zápas)

Pred 100 divákmi rozhodovali: M. Chudý, J. Janíček

Tvrdý boj o každú loptu sa nakoniec vyplatil a Banskobystričanom priniesol druhé domáce víťazstvo.

Hneď v úvodných minútach si domáci vypracovali niekoľko šancí, ale zostali nevyužité. Po chybe v rozohrávke domáceho hráča v obrane, hostia strelili úvodný gól stretnutia, 0:1. O niekoľko minút neskôr po rýchlej akcií Willwébera s Kollárom druhý menovaný vyrovnal na 1:1. Obidve mužstvá si vypracovali dobré šance na strelenie gólu, ale MIBA sa nakoniec dočkala druhého gólu, keď sa M. Giertl presadil cez dvoch hráčov, prihral svojmu bratovi V. Giertlovi a ten z prvej posunul loptu na voľného Výboha, ktorý bezproblémov dopravil loptu do prázdnej brány. Do polčasu sa stav nezmenil, a tak MIBA odchádzala do kabín s jednogólovým náskokom. Po zmene strán sa hostia snažili o vyrovnanie, ale domáci pozorne bránili a vyrážali do rýchlych protiútokov, ktoré však zostali nevyužité. V druhej polovici polčasu sa im nakoniec podarilo streliť vytúžený tretí gól zásluhou strely Willwébera. V ďalšom priebehu MIBA šiestykrát faulovala a nasledoval 10 m kop, ktorý hosťujúci hráč nevyužil, ale po následnej dorážke znížil na 3:2. O niekoľko minút neskôr domáci prečíslili hostí a po strele Poláka si vytvorili dvojgólový náskok. Od toho  okamihu hostia začali hrať powerplay, z ktorej vyťažili už len zníženie. MIBA zvíťazila aj vo svojom druhom domácom zápase a v nekompletnej tabuľke po 4. kole sa posunula na druhé miesto za Čadcu.

V 5. kole MIBA Banská Bystrica odohrá zápas v Žiline piatok 6. januára na troch kráľov o 20:00 hod. v ŠH pri ZŠ Hájik, proti druhému zástupcovi žilinského futsalu ŽFA Žirafa Žilina. Najbližší domáci zápas bystrickí futsalisti odohrajú 13. januára o 19:45 hod. proti Čadci, u ktorej sa MIBA postarala o prekvapenie, keď 10 sekúnd pred koncom strelili víťazný gól na 2:1.

Povedali po zápase:

Lukáš Berec (hráč, MIBA Banská Bystrica): „Odohrali sme slušný zápas. V stretnutí sme si vypracovali veľké množstvo šancí, z ktorých sme len štyri využili, musíme byť viac efektívni v koncovke. Aj napriek tomu, že nám v zápase chýbalo niekoľko hráčov, sme dokázali poraziť svojho súpera.“

Ostatné výsledky:

BENFIKA GEMM Čadca – KSF DOXX Žilina 8:3 (3:2)
Góly: Trizuliak 3, Baláž 2, Jaroš, Časnocha, Gončar-Horký 2, Volek
ŽK: Malík, Jaroš, Baláž, Časnocha-Volek
30 divákov
Rozhodovali: Ježík, Ďurina

FUTBALSHOP Nové Mesto nad Váhom – ŽFA ŽIRAFA Žilina preložené na sobotu 17.12.2011 o 20:00 hod. v MsŠH Nové Mesto nad Váhom.