Quantcast

Pred duelom v maďarskom Miškolci ťahali hokejisti spod Urpína deväťzápasovú šnúru výhier. Túto sériu si chceli udržať aj u nováčika súťaže, s ktorým v predchádzajúcich dvoch dueloch nestratili ani bod.

Úvodná dvadsaťminútovka veľa hokejovej krásy nepriniesla. Obidve mužstvá predvádzali skôr bojovný hokej a brankári nemuseli riešiť žiadnu gólovú situáciu. Nič na tom nezmenilo ani vylúčenie hosťujúceho Vargu v 11. minúte. Miškolc si v presilovke totiž nevypracoval žiadnu šancu. Pred koncom tretiny mohli ísť barani do vedenia, no Sýkorovu strelku zblízka zneškodnil brankár Vay.

Do druhej časti vstúpili lepšie domáci hokejisti. Tí pritlačili svojho súpera a vytvorili si aj dobré príležitosti na skórovanie.  V 24. minúte sa dostal do úniku Loiseau, gólman Williams ale podržal svoj tím. O dve minútky už však bol hosťujúci brankár prikrátky na blafák Kulmalu, ktorý poslal Miškolc do vedenia. Následne sa roztrhlo vrece s nedovolenými zákrokmi. V 31. minúte sa o vzrušenie na tribúnach postarali Somogyi s Nemčíkom, ktorí zhodili rukavice. Banskobystričania následne zvýšili početnosť streľby, no ani jeden puk si cestu za chrbát Vaya nenašiel.

Záverečná tretina bola v znamení dobýjania domácej bránky. Zverenci trénera Cemana vyslali na gólmana Vaya 14 pokusov, ten však zavrel roletu. Najbližšie ku gólu bol v 51. minúte Asselin.  Ten po prihrávke Failleho neváhal a vypálil z prvej, jeho strela ale našla len lapačku domáceho brankára. Tlak hostí pokračoval, no recept na Vaya sa im už nepodarilo nájsť ani v záverečnej powerplay. Miškolc udržal tesný náskok 1:0 a teší sa z cenného skalpu.