V 3. kole Open ligy MIBA Banská Bystrica cestovala do Piešťan. Banskobystrickí futsalisti mali pred zápasom so súperom veľmi dobrú bilanciu, zo štyroch vzájomných zápasov všetky vyhrali a sériu chceli predĺžiť.

Piešťany Dragons Podolie – MIBA Banská Bystrica 1:7 (0:1)

JunioriGóly: Pyšný – Willwéber 3, Kútik 2, Majling, Giertl V.
ŽK: Makara – Prikryl
Pred 110 divákmi rozhodovali: Belavý, Szkokan.

Zostava MIBA: Škubák– Prikryl, Majling „K“, Willwéber, Polák, Zehnal, Čief, Giertl M.,Giertl V., Kútik

Zostava Dragons: Kyselica, Bobocký I. – Bobocký R., Směřička, Halás, Pyšný, Šimor, Klas, Makara, Trebatický

V 3. kole Openligy cestovala MIBA Banská Bystrica do Piešťan. Počas doterajšieho vzájomného merania síl sa Banskobystričania vždy tešili z víťazstva a túto pozitívnu bilanciu boli odhodlaní potvrdiť. Od začiatku zápasu držali loptu častejšie hostia. Domáci sa sústredili na pozornú defenzívu, ktorá v úvode úspešne odolávala útočnej aktivite hostí. Banskobystričania si však postupom času dokázali tvoriť strelecké šance, no tie končili buď mimo domácej brány alebo na piešťanskom brankárovi. Domáce mužstvo si v 14. minúte vypracovalo vyloženú príležitosť na strelenie vedúceho gólu, avšak piešťanský hráč zakončil len do náručia hosťujúceho brankára. V následnom protiútoku sa domáci dopustili faulu a dali hosťom možnosť priameho kopu. K jeho realizácii sa postavil Willwéber a nekompromisnou strelou pomedzi múr poslal MIBU do vedenia. Po góle sa obraz hry nezmenil, Banskobystričania pokračovali v útočnej snahe, no bez gólového vyústenia.

MIBA odštartovala druhé dejstvo excelentne, keď v polovici štvrtej minúty svietil na svetelnej tabuli stav 0:4. Do listiny strelcov sa postupne zapísali Majling, Kútik a V.Giertl. Nepriaznivý stav podnietil domácich k vyššej ofenzívnej aktivite, ktorú sa Banskobystričanom prevažne darilo eliminovať. Po zmene štýlu hry piešťanských futsalistov sa hráčom MIBY otvoril priestor na podnikanie protiútokov, z ktorých niekoľkokrát nebezpečne ohrozili bránu domácich. V polovici 11. minúty sa hostia opäť tešili z gólu, keď rutinérsky zakončil Kútik. V 14. minúte zaznamenal svoj druhý presný zásah Willwéber. V 17. minúte sa na strane hostí naakumulovalo 6 nedovolených zákrokov, z čoho rezultoval desaťmetrový kop. Nariadenú výhodu domáci využili na strelenie čestného gólu. Posledné slovo v zápase mal však opäť Willwéber, ktorý skompletizoval svoj hattrick a uzavrel na konečných 1:7. Banskobystričania potvrdili pozitívnu bilanciu s domácim Dragons a do tabuľky si pripisujú už druhé víťazstvo na palubovkách súperov.

Martin Majling (kapitán, MIBA Banská Bystrica): „V treťom zápase sezóny na palubovke Podolia,  proti ktorým sme za dva roky nestratili ani bod, sme chceli potvrdiť túto výbornú bilanciu. Od úvodu stretnutia na malom ihrisku bolo jasné, že uspejeme len, ak budeme hrať s maximálnym nasadením. V prvom polčase sme súpera najmä zásluhou zodpovednej, organizovanej hry nepúšťali do šancí, naopak naše akcie zostali v prvom polčase nevyužité, až na priamy kop Willwébera. Druhy polčas sme začali opäť s nasadením, so snahou dostať súpera pod väčší tlak, čo sa nám aj darilo a odmenou nám boli tri rýchle góly. Do konca zápasu sme hru kontrolovali a po pekných akciách zvýšili skóre stretnutia a kvalitným, bojovným výkonom sme zaslúžene zvíťazili.“

Rastislav Bobocký (tréner Dragons Podolie)„Do zápasu sme vstúpili s jasnou taktikou, ktorú sme takmer celý polčas aj dodržiavali, až na pár individuálnych chýb, ktoré však neboli našťastie potrestané. To čo sa však stalo v úvode druhého polčasu si neviem stále vysvetliť. Dostať 3 góly v priebehu 3 minút sa len tak nevidí, ale u nás nič nie je nemožné. Myslel som si, že sme sa už poučili od zápasu s Futbalshopom. Tieto minúty rozhodli o zápase. Naša psychika sa razom ocitla na bode mrazu a už som vedel, že bude ťažké sa z toho dostať. Súper nás výborne napádal, s čím sme mali neskutočné problémy. Smerom do útoku sme ale dnes boli jaloví a nedokázali sme si poriadne vypracovať gólovú príležitosť. Až v závere sa nám to podarilo, ale tá koncovka … vlastne to ani koncovka nebola. Musím pogratulovať súperovi, bol lepší a bolo vidno, že chce zvíťaziť a za tým si aj celý zápas šiel. Toto mi u nás absentovalo. Snáď sa to všetko budúci zápas zmení.“

[youtube Jt3mXyXmkM8 640 380]

Ostatné zápasy:

Futbalshop Nové Mesto nad Váhom – KSF Doxx Žilina  5:5 (2:3)

ŽFA Žirafa Žilina – FC Bulls Divus Trnava 9:3 (5:1)

FSC Prievidza – Etna Nové Mesto nad Váhom 8:5 (3:3)