V predposlednom zápase základnej časti cestovali banskobystrickí hokejisti na ľad Liptovského Mikuláša. Barani pred týmto kolom okupovali druhé miesto s jednobodovou stratou na vedúcu Nitru. Domáci Liptáci na diaľku bojovali s Novými Zámkami o posledné postupové miesto do play-off. Obidve mužstvá tak hrali o veľa.

Predchádzajúce dve stretnutia na Liptove sa vždy predlžovali a aj úvod tohto duelu naznačil, že pôjde o vyrovnaný súboj. V 5. minúte pri vylúčení Brittaina mohol otvoriť skóre Suchý, ten ale z dorážky proti Lukášovi neuspel. Domáci aj naďalej hrozili, no pozorného Lukáša v bránke baranov nedokázali prekonať. Banskobystričania vyslali na domácu bránu v prvej časti trinásť striel a až tá posledná si našla cestu za chrbát Košarišťana. Rýchly brejk v 20. minúte gólovo zakončil Tomáš Hrnka.

V 23. minúte ale preukázal Matúš Sukeľ svoju šikovnosť, položil si hosťujúceho gólmana a vyrovnal. Domáci vedeli, že im ide o veľa a v 29. minúte mohol ich snahu korunovať Kriška. Jeho strela prepadla Lukášovi, avšak pozorní obrancovia Banskej Bystrice puk dokázali odpratať s pred bránkovej čiary. O pár chvíľ na to už ale Liptáci viedli. Výbornú prácu Žiaka zužitkoval Vybíral, ktorý strelou bez prípravy nedal Lukášovi šancu. Barani následne zapli na vyšší stupeň z čoho pramenila tutovka Češíka, ten však odrazený puk nedokázal poslať do siete. Záver mohol patriť domácim, no Matúš Sukeľ svoje trestné strieľanie nepremenil.

Zverenci trénera Országha vsadili v tretej tretine všetko na jednu kartu. Na domácu bránku vyvíjali neustály tlak, no ani Surový v tutovej šanci nedokázal prekonať výborného Košarišťana. Liptovský Mikuláš sa spoliehal na brejky a v 50. minúte jeden taký dokonale využil Rudolf Huna. Ten unikol hosťujúcej obrane a presnou strelou poslal svoj tím do dvojgólového vedenia. Barani už na tento presný zásah nedokázali reagovať. V Liptovskom Mikuláši si tak najlepší útok v súťaži „vylámal zuby“ na Andrejovi Košarišťanovi. Domáci gólman si pripísal 40 úspešných zákrokov a mal veľkú zásluhu na výhre 3:1.

Tipsport liga – 53. kolo – Liptovský Mikuláš

MHK 32 Liptovský Mikuláš vs. HC´05 iClinic Banská Bystrica 3:1 (0:1, 2:0, 1:0)

Góly: 23. M. Sukeľ (Kriška, Nádašdi), 31. Vybíral (Žiak, Bača), 50. Huna (Nechaj, Bača) – 20. Hrnka (Ďatelinka). Zápas sledovalo 890 divákov.

Zostava MHK 32 Liptovský Mikuláš: Košarišťan – Gründling, Nemec, Suchý, Kuráli, Bača, Nádašdi, Moravčík, Pacalaj – Laco, Langhammer, Huna – Vybíral, Oško, Žiak – J. Sukeľ, M. Sukeľ, Kriška – Lištiak , Uhrík, Nechaj

Zostava HC´05 iClinic Banská Bystrica: Lukáš – Ďatelinka, Kubka, Mihalik, Pretnar, Brejšák, Delisle, Gélinas, Gabor – Lamper, Surový, Hrnka – Brittain, Bubela, Hohmann – Asselin, Faille, Skalický – Kabáč, Češík, Bortňák

So základnou časťou sa Banská Bystrica rozlúči v nedeľu 11. marca domácim súbojom proti Popradu. Úvodné buly je stanovené na 17.00 hod.