Quantcast

Timmy O’Neill, legendárny americký skalolezec a jeden z hlavných hostí medzinárodného filmového festivalu horského filmu a dobrodružstva Hory a mesto (6. – 10. apríla 2011 v Bratislave), navštívi InfoUSA v Štátnej vedeckej knižnici v Banskej Bystrici. Stretnutie s ním sa uskutoční 13. apríla 2011 o 16.00 h v Spoločenskej sále.

Timmy O‘Neill je jedným z najškandalóznejších a najrýchlejších lezcov na svete. Rovnako je skvelým povrazolezcom, kajakárom (stupeň 5+) a nebezpečne rýchlym horským cyklistom. Stal sa legendou pre svoje neuveriteľne rýchle lezecké výstupy. Posledné roky sa venoval expedíciám na najvyššie hory sveta od Pakistanu až po Patagóniu. Je  autorom a spoluautorom viacerých filmov, ktoré nakrútil počas svojich výprav. Pred pár rokmi uskutočnil  jedinečný sedemdňový výstup 1000 metrovou stenou „El Capitan“ so svojím bratom, ktorý je od pol pása ochrnutý. Spolu s ním prekonáva hranice možného lezenia. Založil neziskovú organizáciu „Paradox Sports“, ktorá pomáha telesne hendikepovaným ľuďom športovať a chodiť do prírody. Pracuje ako veľvyslanec spoločnosti Patagonia, ktorá sa zasadzuje za ochranu ľudských práv a za lepšie životné podmienky.

Timmy O‘Neill nám na stretnutí sprostredkuje zážitky zo svojich početných expedícií a humanitárnych misií, ktoré absolvoval s bratom Seanom. Vstup na podujatie je voľný, tlmočenie je zabezpečené.

Z kapacitných dôvodov je potrebné účasť potvrdiť na e-mailovej adrese : infousa@svkbb.eu.

[youtube 8ZRIaf8rSiY 560 340]