Kým v lige bojujú vojaci o záchranu, v pohári je to iná pieseň. V Slovnaft Cupe sú už v semifinále, kde však dostali najťažšieho možného súpera – vedúci AS Trenčín. Prvé stretnutie sa hralo pod hradom Matúša Čáka a banskobystrickí futbalisti chceli z Trenčína odísť s pozitívnym výsledkom pred domácou odvetou.

AS Trenčín – FK Dukla Banská Bystrica 2:0 (1:0)

Góly: 9. Koolwijk, 85. Ramón. ŽK: Rundič – Had, Faško. Zápas sledovalo v Trenčíne 1798 divákov.

Zostava AS Trenčín: Šemrinec – Čögley, Ramón, Rundič, Madu – Koolwijk (75. Koolwijk), Rabiu – Van Kessel, Jairo (90. Vlček), Lawrence – Guba (57. Mondek)

Zostava FK Dukla Banská Bystrica: Boroš – Vajda, De Vito, Had, Kupec – Kapor – Willwéber, Rejdovian (57. Hric), Faško, Snitka (75. Savič) – Balko (70. Gálik)

Futbal Slovnaft Cup - MFK Lokomotiva Zvolen - AS Trencin - 15.10.2014 - ZvolenDo zápasu s Trenčínom nevstúpili Bystričania tou správnou nohou. Už v deviatej minúte sa totiž po peknej individuálnej akcii presadil Ryan Koolwijk, keď pohotovo halfvolejom zakončoval z vnútra šestnástky. V dvadsiatej minúte si vypracoval nebezpečnejší domáci tím ďalšiu príležitosť. Rabiu našiel Jamesa Lawrenca, ktorého útočný výlet skončil dobrým Borošovym zákrokom. V 34. minúte mal gólman Bystrice opäť plné ruky práce, keď Jairo obišiel De Vita aj Vajdu a rútil sa sám na strážcu bystrickej svätyne. Boroš ale dobre vybehol a podržal Duklu. O päť minút neskôr bol už ale prekonaný, no po obstrele na zadnú žrď, ktorého autorom bol Guba, zvonila len konštrukcia brány. Trenčania si v závere prvého polčasu vytvorili tlak, ale vyťažili z neho len strelu nad bránu, keď to Madu skúšal z prvej po prihrávke Gubu.

FK Dukla - FK Senica, futbal 2015 | REGIONAL MEDIA, s.r.o.Aj v druhej 45-minútovke bol domáci celok omnoho aktívnejší a nebezpečnejší. V 55-tej minúte zaujala strela spoza šestnástky, keď to skúšal Rabiu, avšak tesne minul bránu. Vojaci boli bezzubí, prezentovali sa aspoň hlavičkou Vajdu po Faškovom priamom kope presne po hodine hry, ale Šemrinec pohodlne zasiahol. V 72. minúte to po ojedinelom útoku Dukly skúšal Willwéber, ale ani z tohto nevýrazného pokusu nemohlo zapršať. Trenčiansky AS držal taktovku duelu pevne v rukách, aj keď už si nevedel vypracovať také šance ako tomu bolo v prvom polčase. Z ničoho nič ale strelili druhý gól a to v 85. minúte. Z vyše dvadsiatich metrov napriahol Ramon Rodriguez da Silva a proti jeho utešenej strele nemal Boroš šancu zasiahnuť. V závere sa už nič podstatné neudialo, Trenčín splnil úlohu, keď v domácom stretnutí neinkasoval a pred odvetou má lepšie vyhliadky na postup do finále Slovnaft Cupu.

Odveta sa uskutoční na banskobystrických Štiavničkách v utorok 21. apríla o 17.30 h.

Záznam 1. semifinálového zápasu medzi AS Trenčín a FK Dukla