Aj keď hráči protestujú proti finančným problémom v klube, úvod zápasu v Trnave sa snažili chytiť za pačesy. Potom to už ale nešlo.

FC Spartak Trnava – FK Dukla Banská Bystrica 5:2 (2:1)

Góly: 4. Sabo, 44. Schranz, 50. Bortel, 53. Jendrišek, 89. Mikovič – 33., 68. Mazan. Rozhodoval: Glova, ŽK: 75. Cleber Silva Nascimento – 59. Peňaška, 59. Vajda, 2026 divákov

Zostava Trnavy: Rusov – Janečka, Bortel, Tóth, Čonka – Sabo, Kuzma – Špalek (60. Cleber Silva Nascimento), Vlasko, Schranz (81. Farrugia) – Jendrišek (76. Mikovič).

Futbal - FC Spartak Trnava  - FK Dukla Banska Bystrica, 10.05.2014, TrnavaZostava Banskej Bystrice: Boroš – Vajda, de Vito, Peňaška, Savič – Lipták – Ľupták, Dolný (57. Šovčík), Šumský (46. Wojnar), Mazan – Střihavka (84. Balko).

Úvod polčasu priniesol aktivitu domáceho Spartaku, ktorý sa tlačil pred Boroša a už v piatej minúte bol odmenený. Erik Sabo dostal na poslednú chvíľu prihrávku z bránkovej čiary od spoluhráča a tvárou v tvár bystrickému brankárovi uspel strelou k ľavej tyči. V osemnástej minúte už mohlo byť 2:0, avšak Vlaskovu strelu ešte tečoval Sabo a napriek tomu, že lopta skončila v bráne, gól z toho nebol pre ofsajd. V 32. minúte vybojoval loptu pre spoluhráča David Střihavka a nová ofenzívna posila v červeno-bielom drese Peter Mazan namieril z rohu šestnástky nádherne, presne do ľavého vinkla. Ideálny obstrel, na ktorý nemal gólman Rusov šancu znamenal vyrovnanie.  V závere polčasu však prišiel nepríjemný gól do šatne pre Duklu. Jeho autorom bol Ivan Schranz, keď sa dostal k strele po odrazenej lopte. Do kabín sa teda šlo za stavu 2:1 pre trnavský Spartak.

Viac z hry mali aj v druhom polčase ,,Spartakovci“, ktorí si vytvárali obrovské gólové príležitosti. Prvú z nich využil Milan Bortel, ktorého našiel zo štandardky Vlasko. Bortelovi stačilo nastaviť kopačku a mohol sa radovať z gólu na 3:1. Už o štyri minútky neskôr zo zmätku pred banskobystrickou bránou profitoval Erik Jendrišek a jeho dorážka smerujúca pod brvno bola úspešná. V 66. minúte to mohlo byť rozdielom štyroch gólov pre zverencov Juraja Jarábeka, avšak Jendrišek sa radoval predčasne. Jeho gólovú strelu zastavila horná žrď. Staré známe nedáš-dostaneš sa potvrdilo už o dve minúty, keď sa po nenápadnej akcii ocitol pred Rusovom voľný Peter Mazan a strelil svoj druhý gól. V závere sa ešte snažila Dukla niečo spraviť s nepriaznivým stavom 2:4, ale naopak, skórovali domáci. V 89. minúte proti útočiacim ,,Vojakom“ potiahol útok Vlasko, prenechal loptu Martinovi Mikovičovi a ten rýchlostne nedal šancu žiadnemu s brániacich Duklistov. Prebral loptu na hranici šestnástky, preletel okolo protihráčov ako vietor a po zemi prekonal Boroša. Stanovil tak vysokú prehru Dukly 5:2.

12. Banská Bystrica* 9 1 5 3 8:15 8

* – Trenčín a Banská Bystrica majú odohraných 45-minút stretnutia 9. kola s priebežným stavom 1:1, ktorý sa dohrá v dosiaľ oficiálne neurčenom termíne.