V 25. kole najvyššej slovenskej futbalovej súťaže cestovala banskobystrická Dukla do neďalekého Ružomberka. Toto mesto a konkrétne štadión pod Čebraťom je pre vojakoch zakliaty už dlhých šestnásť rokov. Zverenci trénera Norberta Hrnčára chceli konečne túto kliatbu prelomiť.

MFK Ružomberok – Dukla Banská Bystrica 0:1 (0:1)

Gól: 4. Slančík. ŽK: Maslo, Adamovič – Chrien, B. Lupták, Kliment, Vajda. Zápas v Ružomberku sledovalo 1803 divákov.

Zostava MFK Ružomberok: Kováč – L. Lupták, Kružliak, Adamovič, Maslo – Zošák (46. Almaský, 78. Kotora), Nagy – Zreľák, Ďubek, Lovás (23. Bartoš) – Serečin
Zostava FK Dukla Banská Bystrica: Boroš – Vajda, Nosko, Podstavek – B. Lupták – Kliment, Chrien (76. Rejdovian), Považanec, Peňaška, Střihavka (65. Plavšič) – Slančík (90.+ Šovčík)

FK Dukla Banská Bystrica - MFK Ružomberok, Banská Bystrica, 19.10.2013Banskobystrická Dukla vstúpila do ,,súboja cez kopec“ mimoriadne úspešne. Už po štyroch minútach od úvodného hvizdu rozvlnil sieť Fabián Slančík, ktorý dostal kolmicu za obranu súpera, v šestnástke si poradil s brániacim Adamovičom a prekonal brankára Kováča. Po štvrťhodine hry mal na kopačke gól na 0:2 Jan Kliment, keď mu nezištne prihrala nová česká akvizícia v drese Dukly – Střihavka.  Ofenzívny hráč hostí mal pred sebou odkrytú bránu, no skvelým obranným zákrokom sa zaskvel brániaci Peter Maslo, ktorý vytesnil Klimentovu strelu na žrď. O pár sekúnd neskôr prišla ďalšia obrovská možnosť na zvýšenie náskoku pre vojakov. Chrien obišiel gólmana Kováča, ktorého musel na bránkovej čiare zastúpiť Adamovič. Ruža sa snažila o čo najrýchlejšiu odpoveď na inkasovaný gól, no jej jediná veľká príležitosť prišla v 26. minúte. Ďubek našiel dlhým pasom Zreľáka, ktorý si dobre spracoval loptu, ale z dobrej pozície minul priestor brány. Na ďalšiu veľkú šancu v prvom polčase čakali diváci márne, Ružomberok bol v útoku pramálo nebezpečný. Do šatní išli zverenci Norberta Hrnčára s najtesnejším náskokom.

FK Dukla - MTK Budapest, priatelsky pripravny zapas, 22.2.2014V druhom polčase sa obraz hry nezmenil.  Kvalitne brániaci Bystričania hrozili rýchlimi protiútokmi a boli nebezpečnejší než domáci futbalisti. To sa potvrdilo v 54. minúte, keď Kliment pripravil ako na zlatom podnose loptu pre Střihavku, ale ten ponúknutou príležitosťou pohrdol, pretože z bezprostrednej blízkosti prestrelil bránu. Po dlhom čase dali o sebe vedieť aj Ružomberčania, Mário Almaský spoza šestnástky tesne prestrelil. O dve minúty neskôr úradoval na druhej strane Slančík, ktorý sa mohol stať dvojgólovým strelcom. Jeho tečovanú strelu zblízka reflexívne zneškodnil Kováč. Ten bol v permanencii aj v 66. minúte, keď musel zasahovať proti tvrdej rane Chriena, ktorý pálil z vnútra pokutového územia. Tieto chvíle patrili Banskobystričanom, až v závere sa domáci odhodlali k tlaku a usadili sa na polovici súpera. V 80. minúte to vyskúšal  po peknej individuálnej akcii striedajúci Ivan Kotora, ale jeho strela spoza veľkého vápna sa nezmestila medzi tri žrde. To bolo od domáceho celku všetko, loptu mal v moci, ale červeno-bieli ho nepustili do väčšej šance a tak si spod Čebraťa odniesli vôbec svoju prvú výhru.

Najbližšie sa Dukla predstaví na domácom trávniku v pondelok 14. apríla. Jej súperom bude MŠK Žilina. Úvodný výkop je naplánovaný na 18.30 hod.