V 31. kole Tipsport ligy odohrali barani duel s oceliarmi na ľade v Košiciach. Vzájomné stretnutia hovorili v prospech baranov, ktorí si siedmou výhrou v rade potvrdili tretie miesto v tabuľke.

Košice si na začiatku stretnutia uctili bývalého útočníka Petra Bartoša, ktorý tiež vhodil úvodné buly. Hneď v prvých sekundách zápasu mohol Hovorka prekvapiť svojou strelou, ktorú však Lukáš vyrazil pred seba. Úvodná tretina priniesla taktickú hru oboch celkov, keďže ani jeden tím nechcel inkasovať ako prvý. V 14. minúte si to Bartánus namieril stredom ľadu až pred Lundströma, ktorý bol však pripravený. Prvá tretina priniesla viacero pekných akcií, avšak ani jedna neskončila gólom.

V prostrednom dejstve Kafka v 25. minúte strelou prekvapil obranu, avšak Lukáš si kryl chrbát. Po rýchlom protiútoku Kabáč otvoril skóre, keď po jeho ráznej strele Lundströmovi vypadol puk z lapačky. Ani nie minútu na to mal Bartánus na hokejke druhý gól baranov, avšak Lundström si puk postrážil. V 35. minúte Banská Bystrica prepadla v obrannom pásme, a Hovorka pohotovou strelou vyrovnal na 1:1. V samotnom závere Košičania zvýšili aktivitu a Pacan svojím gólom poslal Košice do vedenia. Druhú tretinu vyhrali Košice 2:1.

V tretej tretine museli barani zabrať, aby si odniesli trojbodový zisk. Vyrovnať sa im podarilo v 46. minúte po strele Kabáča, ktorý vymietol horný roh bránky domácich. Košičania mali na hokejke gól, avšak opäť sa potvrdilo staré známe nedáš-dostaneš. V 59. minúte sa najlepšie pred Lundströmom zorientoval Asselin a strhol stav stretnutia pre Banskú Bystricu. Posledných desať sekúnd si barani potvrdili svoju výhru gólom odkrytej bránky.

Tipsport liga – 31. kolo – Košice

HC Košice vs. HC ´05 iClinic Banská Bystrica 2:4 (0:0, 2:1, 0:3)

Góly: 36. Hovorka (Suja, Kafka), 39. Pacan (Suja, Spilar) – 29. Kabáč, 46. Kabáč (Róth), 59. Asselin (Bartánus, Faille), 60. Faille (Hrnka, Brittain). Zápas sledovalo 8347 divákov (vypredané).

Zostava HC Košice: Lundström – Kessel, Šedivý, Čížek, Koch, Pulli, Michalčin – Kafka, Hovorka, Suja – Spilar, Pacan, Šoltés – Hričina, Boltun, Jenčík – Vrábeľ, Klíma, Petráš – Novotný

Zostava HC ´05 iClinic Banská Bystrica: Lukáš – Kubka, Ďatelinka, Delisle, Rosandič, Aliu, Sedlák, Kupec, Róth – Hrnka, Surový, Brittain – Bartánus, Bubela, Valent – Asselin, Faille, Giľak – Gabor, Češík, Kabáč

Barani v poslednom tohtoročnom zápase privítajú na domácom ľade Nové Zámky a to v sobotu 30. decembra o 17.00 hod.