Po víťaznom derby proti Zvolenu čakal na baranov výjazd na ľad nováčika z Detvy. Ten v tejto sezóne ešte nepoznal chuť výhry a neočakávalo sa, že práve v súboji proti úradujúcemu majstrovi sa to zmení.

Hosťujúci hokejisti si už v úvodnej minúte vypracovali veľkú príležitosť na skórovanie. Osamotený Mário Lunter pred bránkou Detvy ale nepochodil. Barani sa mohli dostať do vedenia v 6. minúte, no Faille rovnako ako jeho spoluhráč Lunter stroskotal na brankárovi Nagyovi. Následne sa ozvali aj domáci hokejisti. Po prihrávke Videlku pálil z prvej Fekiač, Lukáš aj so šťastím tento puk zastavil. Šance boli na obidvoch stranách ale ani banskobystrický kapitán Surový či domáci Halás nedokázali otvoriť skóre tohto stretnutia.

Po úvodných oťukávacích minútach v druhej dvadsaťminútovke prepli zverenci trénera Országha na vyšší rýchlostný stupeň. Detva začala mať problémy a v 30. minúte po presnej strele Gélinasa prehrávala. Pre obrancu Banskej Bystrice to bol vôbec prvý gól v drese s baranom na hrudi. Hokejisti spod Poľany sa snažili o rýchlu odpoveď a tlačili sa dopredu, český gólman Lukáš však držal svoje mužstvo. V 34. minúte pri hosťujúcom brankárovi stálo aj šťastie. Domáci obranca Sládok prepálil Lukáša, no puk ešte pred bránkovou čiarou odpálil jeden z banskobystrických zadákov.

Detva dostala šancu na vyrovnanie na začiatku tretieho dejstva, keď sa do zakončenia dostal aktívny Halás. Ten si však opäť „vylámal zuby“ na výborne chytajúcom Lukášovi. Tempo hry opadlo a na stave 0:1 pre baranov nič nezmenili ani presilové hry na jednej či druhej strane. Zmena nastala až v 46. minúte počas hry štyria proti štyrom. Kapitán Surový potiahol puk do útočného pásma, našiel na modrej čiare voľného Brejčáka a jeho delovka skončila v sieti – 0:2. Hostia udržiavali svoj náskok a definitívnu podobu výsledku stanovil v 54. minúte Lamper. Bortňák vyhral buly a Patrik Lamper pohotovou strelou švihom nedal Nagyovi šancu. Banská Bystrica potvrdila úlohu favorita a v Detve zvíťazila 3:0.

Tipsport liga – 7. kolo – Detva

HC 07 Orin Detva vs. HC ‘05 iClinic Banská Bystrica 0:3 (0:0, 0:1, 0:2)

Gól: 30. Gélinas, 46. Brejčák (Sedlák, Surový), 54. Lamper (Bortňák). Zápas sledovalo 1097 divákov.

Zostava HC 07 Orin Detva: A. Nagy – Gachulinec, M. Šimon, F. Fekiač, Sládok, Strukoff, Macejko, Vyskoč – N. Robinson, R. Gašpar, J. Žilka – Milý, Ščurko, L. Novák – Videlka, Matúš Chovan, Halás – Ondris, Murček, M. Surový – Srnka

Zostava HC´05 iClinic Banská Bystrica: J. Lukáš – Kubka, I. Ďatelinka, Sedlák, J. Brejčák, Dame-Malka, V. Mihálik, G. Gélinas – M. Lunter, T. Surový, Faille – Lamper, Bortňák, M. Bartánus – Hohmann, Bubela, Brittain – Andrisík, Češík, Belluš – Gabor

V nedeľu 1. októbra zavítajú pod Urpín hokejisti Liptovského Mikuláša. Úvodné buly je naplánované na 17.00 hod.