Po nevydarenom zápase Ligy Majstrov v Tampere sa barani museli rýchlo preorientovať na domácu súťaž. V nej v rámci 9. kola cestovali pod Tatry, kde ich vyzval vo forme hrajúci Poprad. Ten vyhral päť zápasov v rade a veril si aj na úradujúceho majstra.

Banskobystričania začali duel výborne, keď už v 3. minúte využil Faille presilovku, no gól mu videorozhodca kvôli posunutej bráne neuznal. Gólu sa však barani nakoniec dočkali o pár sekúnd na to. Výbornú prácu predviedol Surový a Bartánus už nemal problém poslať puk do poloodkrytej brány. Na 2:0 mohol následne zvýšiť Bubela, toho však v tutovke vychytal gólman Popradu Ivanov. Kamzíkom sa však v prvej tretine poradilo obrátiť stav vo svoje prospech. Najprv sa v 9. minúte presadil z dorážky Štrauch a následne 66 sekúnd pred sirénou skóroval po úniku bekhendovým blafákom Abdul.

Stav 2:1 pre domácich vydržal len do 22. minúty. Slovo si zobral hosťujúci Brittain, ktorého delovka zapadla až do brány. Kamzíci sa mohli opäť dostať na koňa v 25. minúte, to by však Svitana musel trafiť poloodkrytú bránu. Zverenci trénera Országha trestali v 30. minúte zásluhou obrancu Gélinasa. Vrece s gólmi sa roztrhlo a do konca druhej časti videli prítomní diváci ešte štyri presné zásahy. Patrik Svitana v 32. minúte vyrovnal, no o dve minúty na to vrátil baranov do vedenia pohotovou strelou švihom Faille. Záver tretiny však patril Popradu. Ten zásluhou Lichanca a Heizera naklonil misky váh na svoju stranu a do šatní sa odchádzalo za stavu 5:4.

Hosťujúci hokejisti dostali na začiatku tretej dvadsaťminútovky dve presilové hry, tie však nezahrali ideálne a kamzíci stále držali tesné jednogólové vedenie. Ako sa využívajú početné výhody ukázali baranom v 52. minúte domáci. Daniel Brejčák našiel Mlynaroviča, ktorý strelou z prvej nedal Lukášovi šancu. Banskobystričania prežili 22-sekundové oslabenie o dvoch hráčov a v závere ešte pomýšľali na zvrat. Tréner Országh si zobral oddychový čas a stiahol brankára Lukáša, no záverečná powerplay už nič nezmenila. Poprad tak v dueli bohatom na góly zdolal Banskú Bystricu 6:4.

Tipsport liga – 9. kolo – Poprad

HK Poprad vs. HC´05 Banská Bystrica 6:4 (2:1, 3:3, 1:0)

Góly: 9. Štrauch (Mlynarovič), 19. Abdul (McDowell), 32. Svitana (König, Mlynarovič), 37. Lichanec (Ignatov), 39. Heizer (Fabian, Jáchym), 52. Mlynarovič (D. Brejčák, König) – 4. Bartánus (Surový, Gélinas), 22. Brittain (Surový), 30. Gélinas (Bubela), 34. Faille (Surový). Zápas sledovalo 1680 divákov.

Zostava HK Poprad: Ivanov – Fabian, Jáchym, D. Brejčák, König, McDowell, Davydov, Zadražil, Ignatov – Ježek, Heizer, Vandas – Štrauch, Mlynarovič, Svitana – Bondra, Lichanec, Abdul – R. Rapáč, Paločko ml., Paločko

Zostava HC´05 iClinic Banská Bystrica: Lukáš – Ďatelinka, Kubka, J. Brejčák, Sedlák, Mihálik, Dame-Malka, Gélinas, Andrisík – Faile, Surový, Brittain – Lunter, Bortňák, Lamper – Bartánus, Bubela, Hohmann – Belluš, Češík, Gabor

Šláger 10. kola sa v nedeľu 8. októbra v Nitre, kde sa predstavia banskobystrickí barani. Úvodné buly je naplánované na 16.00 hod.