Cyklistika sa teší čoraz väčšej popularite a súčasne tak rastie aj divácky záujem o domáce preteky Okolo Slovenska. Prvá etapa aktuálneho ročníka v stredu popoludní prešla Banskou Bystricou.

okolo-slovenskaV rámci prvej oficiálnej etapy 59. ročníka pretekov Okolo Slovenska čakala v stredu takmer 140 zúčastnených cyklistov 181-kilometrov dlhá etapa zo Šiah až do Telgártu po slovenskej „Route 66“, respektíve ceste I/66. Súčasťou pretekov boli štyri tri oficiálne a jedna špeciálna rýchostná prémia. Súčasťou pelotónu boli aj jazdci CK Banská Bystrica.

Víťazom rýchlostnej prémie v Banskej Bystrici sa stal Maroš Kováč z Dukly Trenčín, ktorý už predtým vyhral aj prvú rýchostnú prémiu dňa v Krupine. Za ním sa umiestnil Ukrajinec  Andrej Kulyk (Kolss BDC Team) a jeho krajan Anatolij Pakhtusov (ISD Continental Team). Prejazd cyklistického pelotónu v Banskej Bystrici sprevádzala aj krátka prezentácia zručnosti cyklotrialistov.

Umiestnenie rýchlostnej prémie v Banskej Bystrici podporila tunajšia samospráva sumou 15-tisíc eur. S dotáciou súvisí prísľub Slovenského zväzu cyklistiky o umiestnení úvodného prológu, predstavenia tímov ako aj štartu prvej etapy v Banskej Bystrici pri budúcoročnom 60. ročníku pretekov Okolo Slovenska.