Po troch výhrach v rade a vyšvihnutí sa na druhú priečku v tabuľke začali barani pokukovať aj po vedúcej pozícii. V 38. kole ich pod Urpínom čakala Dukla Trenčín, s ktorou v tejto sezóne ešte neprehrali. Víťazstvo s „obľúbeným“ súperom sa tak očakávalo aj tentokrát.

HC’05 Banská Bystrica – Dukla Trenčín 2:3 pp (1:0, 1:2, 0:0, – 0:1)

Góly: 9. Bendík (Zigo), 33. Kafka (Handlovský, Kytnár) – 28. Lintner (Dudáš), 38. Nemec (Andersons, Lintner), 63. Dudáš (Melichárek). Zápas sledovalo 1832 divákov.

Zostava HC’05 Banská Bystrica:
Košarišťan – Jaborník, Bambúch, Čížek, Cuník, Cohen, Biro, Gachulinec, Peckham – Hudec, Handzuš, Lunter – Kafka, Preisinger, Handlovský – White, Kytnár, Kadura – Lamper, Zigo, Bendík

Zostava Dukla Trenčín: Konrád – Andersons, Dudáš, Lintner, Habšuda, Hatala, Novajovský, Zošiak – Melichárek, Nemec, Mikula – Razinger, Hlinka, Šišovský – Filo, Stantien, Bezák – Briestenský, Švec, Daniška

Hokej - HC 05 Banska Bystrica - Dukla Trencin - 02.11.2014 - Banska BystricaPremiéru v drese Banskej Bystrice absolvoval kanadský obranca Theo Peckham, ktorý vystužil zadné rady baranov len prednedávnom. Aj on sa však prizeral úvodnej šanci hosťujúceho Šišovského, ktorého vychytal Košarišťan. Bystričania postupne zobrali opraty zápasu do svojich rúk a v 9. minúte zásluhou Bendíka aj otvorili skóre stretnutia. Ten prekorčuľoval od rohu klziska až k bránke hostí a prekonal dosiaľ dobre chytajúceho Konráda.

V druhej časti sa Trenčania hnali za vyrovnaním, no stroskotávali na domácom gólmanovi. Ten však kapituloval v 28. minúte, keď sa presnou strelou presadil obranca Lintner. O pár minút neskôr dostali domáci možnosť presilovej hry. Tú využil najlepší strelec baranov Kafka a poslal Bystričanov opäť do vedenia. V 38. minúte dostali možnosť výhody o jedného muža aj vojaci. Tí ju zásluhou tečovanej strely Andersonsa zužitkovali a vyrovnali stav na 2:2. Úspešným strelcom bol Vladimír Nemec.

Hokej - HC 05 Banska Bystrica - Dukla Trencin - 02.11.2014 - Banska BystricaZáverečnú dvadsaťminútovku odštartovala snaha Bystričanov o strelenie gólu. V 44. minúte mali dobré príležitosti na hokejke Handzuš aj White, no Konrád svoje mužstvo podržal. V 48. minúte pohrozili aj hostia, Hlinkov nájazd však zlikvidoval Košarišťan. Šance sa potom striedali na obidvoch stranách, obidva tímy mohli strhnúť vedenie na svoju stranu, no brankári stiahli roletu a puk za svoj chrbát už nepustili.

Zápas tak dospel až do predĺženia, kde veľkú výhodu v podobe presilovej hry štyroch proti trom dostali Trenčania. O osude stretnutia mohol rozhodnúť Melichárek, no ten ponúknutú príležitosť zahodil. Tej sa chopil jeho spoluhráč Dudáš, ktorý tvrdou strelou nedal šancu Košarišťanovi a rozhodol o výhre hostí 3:2 po predĺžení.

V piatok 9. januára pocestujú barani do Martina. Začiatok zápasu je naplánovaný na 17.30 hod.