V rámci 23. kola Tipsport extraligy zavítali hráči spod Urpína na ľad majstrovských Košíc. Hosťujúci hokejisti cestovali na východ Slovenska s impozantnou formou, keď pred týmto zápasom ťahali šnúru desiatich neprehratých stretnutí v normálnej hracej dobe. Posledné zaváhanie si pripísali takmer pred mesiacom, keď na domácom ľade zhodou okolností nestačili na dnešného súpera.

HC Košice – HC ’05 Banská Bystrica 2:1 pp a sn (0:1, 1:0, 0:0 – 0:0, 1:0)

Góly: 38. Bartoš (Štrbák, Jánošík), rozhodujúci samostatný nájazd premenil Jenčík – 16. Bendík (Kadura, Zigo). Zápas sledovalo v Košiciach 3899 divákov.

Zostava HC Košice: Melicherčík – Černák, Štrbák, Drgoň, Philipp, Cebák, Jánošík, Šeda – Lapšanský, Češík, Sojčík – Spilar, Bartoš, Jenčík – Bicek, Hrnka, Bartánus – Suja, Chovan, Stupka

Zostava HC ’05 Banská Bystrica: Wiikman – Jaborník, Bambúch, Čížek, Rosandič, Gachulinec, Biro, Cuník – Hudec, White, Hudáček – Kafka, Kytnár, Preisinger – Lamper, Matoušek, Róth – Kafka, Zigo, Bendík

BBO_9005V zostave baranov sa prvýkrát predstavila aj nová posila – obranca Matej Cuník. Brankár Wiikman mal hneď od začiatku veľa práce, pretože Košičania hýrili streleckou aktivitou. Hneď v úvodnej minúte si poradil so strelou Lapšanského. V ďalších dobrých príležitostiach sa objavili domáci zadák Čermák a neskôr aj kapitán Bartoš, no všetci zlyhali na výbornom gólmanovi hostí. Barani sa dostávali pred domácu bránku len ojedinele. Boli to však oni, ktorí otvorili skóre duelu, keď sa v 16. minúte presadil Bendík.

Aj v druhej časti pokračoval tlak oceliarov, no tí zlyhávali na pozorne chytajúcom fínskom legionárovi v bráne hostí. V 30. minúte mohol zvýšiť náskok Bystričanov Kytnár, no ten v koncovke zlyhal. Barani hrozili z nebezpečných protiútokov. Jeden taký mohol premeniť Libor Hudáček, no domáci brankár Melicherčík bol proti. V 38. minúte zrušil čaro Wiikmana kapitán Košíc Bartoš, ktorý zužitkoval presilovú hru a vyrovnal stav stretnutia na 1:1.

HC Kosice - HC '05 Banská Bystrica, 28.12.2012Posledná dvadsaťminútovka priniesla opatrný hokej, obidve mužstvá nechceli spraviť chybu a do útoku sa nehrnuli. V 51. minúte však mohli skórovať domáci, Lapšanský ani Cebák však na Wiikmana nevyzreli. Nakloniť misky váh na stranu Banskej Bystrice mohla nová posila zo Slovana Hudáček, jeho blafák však so šťastím neskončil v bránke domácich. Duel sa tak v normálnej hracej dobre skončil nerozhodne a na rad prišlo predĺženie.

V ňom mohol o osude stretnutia rozhodnúť ex-Bystričan Matej Češík, ktorý však neuspel ani dorážkou vlastnej strely. Zápas tak dospel do samostatných nájazdov, v ktorých o najtesnejšej výhre Košíc rozhodol v šiestej sérii Richard Jenčík.

V utorok 18. októbra sa barani predstavia na ľade Nitry. Úvodné buly je naplánované na 17.30 hod.