Bystrickým rodákom Martinovi ,,MGbility“ Gilianovi a Andrejovi ,,Kranèt“ Krupčiakovi sa podaril vskutku husársky kúsok. Počas nepriaznivej situácie súvisiacej so šírením ochorenia COVID-19 sa rozhodli celú situáciu odľahčiť a prinavrátiť nielen Bystričanom do ich života pozitívnu náladu. V priestoroch horského hotela Šachtička natočili bizarný videoklip k ich spoločnej pesničke.

Od prvej klapky k výslednému produktu

Natáčanie klipu prebehlo v júni a bez akýchkoľvek problémov. ,,Väčšinu jednotlivých častí sme natočili na prvú klapku a myslím, že hovorím za všetkých, keď poviem, že sme sa všetci výborne bavili,“ spomína si jeden z interpretov Martin Gilian.

Ako lokalitu pre točenie jednotlivých scén si autori vybrali obľúbené ubytovacie zariadenie v blízkosti Banskej Bystrice. ,,Horský hotel Šachtička patrí medzi naše srdcovky, navyše disponuje vnútornými i vonkajšími priestormi, ktoré sme do videoklipu rozhodne chceli zakomponovať,“ hovorí o priebehu produkčnej časti Gilian, ktorý spoločne so svojimi kolegami a priateľmi absolvoval humorné scény v bazéne, vírivke, ale i v párty klube. Súčasťou videoklipu je tiež niekoľko zaujímavých typov osobností.

,,Medzi inými určite divákov zaujmú členovia kapely s nevkusnými fúzmi a vlasmi. Z davu napriek svojej výške vytŕča ale aj Bonbón, ktorý vtipnú náladu pesničky len podčiarkuje,“ dodáva Gilian, autor niekoľkých anglických skladieb, s ktorými koncertoval na rôznych kontinentoch. Neprehliadnuteľným prvkom je tiež charakter upratovačky, ktorá sa počas celej piesne snaží prekaziť zábavu skupinke zabávajúcich sa podivínov.

Odľahčenie počas pandémie

Myšlienka hudobného miniprojektu vznikla už na jar tohto roka. ,,Situácia okolo koronavírusu ťaží mnohých z nás už niekoľko mesiacov. Niektorí toto obdobie prežívajú až tak, že sa nedokážu nad vec povzniesť a užívať si ostatné radosti, ktoré nám život ponúka naďalej. Cieľom našej spoločnej skladby bolo ľudí práve roztancovať a prinavrátiť im stratený úsmev na perách,“ približuje ideu projektu Andrej Krupčiak, ktorý je zodpovedný za hudobný podklad k skladbe Groove up.

,,Chceli sme pesničkou potešiť milovníkov humoru, veď napokon pozornému oku a uchu diváka určite neujdú absurdné momenty ako vibrujúca pevná linka, či hra na gitaru, ktorá v hudobnom podklade vôbec nie je zastúpená,“ dodáva.

Odkaz na nekonajúce sa podujatie

V hudobnom videoklipe sa mihlo niekoľko osobností z tanečnej komunity. ,,Ústrednými postavami nášho spoločného počinu sú naši kolegovia, ktorých pomoc každoročne oceňujeme pri organizácii festivalu The Legits Blast. Zo všetkých spomeniem napríklad moju mamu, tanečníkov zo zoskupenia Hasta La Muerte, prípadne bratov Lorincovcov, ktorí sa na akcii venujú najmä fotografovaniu a postarali sa aj o strih videa k skladbe Groove Up. Sme výborná partia aj v súkromí a fanúšikovia festivalu to dobre vedia. Chceli sme im aj touto cestou dať najavo, že aj napriek tomu, že sme v lete nemohli usporiadať podujatie v plnom rozsahu, v myšlienkach sme stále s nimi, lebo ich podporu cítime aj nadiaľku. Verím, že celú situáciu spoločne zvládneme,“ odkazuje Martin Gilian, ktorý je spolu s Mirom Križanom hlavný organizátor obľúbeného bystrického festivalu.