havaria vody tatranska ulicaS príchodom mrazov sa množia havárie vodovodných potrubí v meste. V nedeľu dopoludnia zostali bez vody obyvatelia väčšej časti Tatranskej ulice v Sásovej.

Masívnu haváriu vodovodného potrubia si tentokrát všimli aj obyvatelia sídliska, pretože voda si našla cestu na povrch. Došlo tiež k zatopeniu jedného z obytných blokov. Únik bol Stredoslovenskej vodárenskej a prevádzkovej spoločnosti nahlásený zhruba o 5:45 v nedeľu ráno. StVPS predpokladal na svojej internetovej stránke ukončenie prác na oprave krátko po nedeľňajšom poludní. Podľa oslovených pracovníkov priamo na mieste, sa oprava mala zdržať pre hlboké umiestnenie potrubia. Obyvatelia mohli pitnú vodu získať z dvoch pristavených cisterien.

Okolo 15-tej hodiny  popoludní už voda opäť obyvateľom ulice tiekla z kohútikov v domácnostiach. Vodári však ihneď mohli pokračovať ďalej do starej Sásovej, kde došlo k havárii potrubia na Haškovej ulici.

Len nedávno sme vás informovali o komplikovanej poruche v Radvani, medzitým už krátkodobo zostali bez vody napríklad aj v niektorých ďalších častiach Fončordy.

[youtube 7LjrZG_zapI 420 310]

Informujte aj vy Banskobystričanov o tom, čo sa v meste deje!
Svoje námety posielajte na bbonline@bbonline.sk alebo na náš facebook.