Policajti v zostave aj s novou posilou Mártinšom Berkisom vycestovali na palubovku bratislavskej Karlovky.  S týmto súperom mali basketbalisti Banskej Bystrice pozitívnu bilanciu, keď obidva doterajšie vzájomné stretnutia vyhrali. Túto sériu chceli natiahnuť aj v treťom tohtosezónnom meraní síl.

VŠEMvs Karlovka Bratislava – ŠKP Banská Bystrica 91:67 (20:16,19:15,26:18,26:18)

Najviac bodov: Kožár 31, Bečarik 21, Žilík 12 – Žiak 14, Munks 12, Blagojević 8

TH: 15/23 – 19/26, Trojky: 10 – 4, Fauly: 20 – 23

Basketbal - SKP Banska Bystrica - Iskra Svit - 23.12.2014 - Banska BystricaDo zápasu lepšie vstúpili basketbalisti Karlovky, avšak ich náskok bol vždy maximálne trojbodový. Na začiatku siedmej minúty naklonili misky váh na svoju stranu hráči spod Urpína, ale ich vedenie vydržalo len niečo vyše dve minúty. Záver o niečo lepšie zvládli domáci, a keďže súčasne s klaksónom nepremenil svoj pokus za tri body bystrický Blagojevič, skóre sa ustálilo na číslach 20:16.

Práve Blagojevič už v 11-tej sekunde druhej časti premenil trojku a následne jeho spoluhráči využili nedovolené zákroky a nepresnosť bratislavského celku a dostali sa do tesného trojbodového vedenia. Karlovka sa prvýkrát presadila až po dvoch minútach, no opäť prevzala taktovku do svojich rúk. Bystričania sa počas štyroch minút nevedeli presadiť, a aj preto druhú pasáž hry napokon zvládli lepšie hráči trénera Milana Černického, opäť štvorbodovým rozdielom 19:15. Polčasové skóre bolo teda 39:31.

Basketbal - SKP Banska Bystrica - Iskra Svit - 23.12.2014 - Banska BystricaNa začiatku tretej štvrtiny ešte držali červeno-bieli krok so súperom, ale ten znovu stupňoval tempo, čo vyústilo až do toho, že nastrieľali 26 bodov, zatiaľ čo policajti len osemnásť. Pred záverečnou štvrtinou museli hráči zo stredu Slovenska doťahovať veľké 16-bodové manko.

Na rozdiel od domácich, zverenci Martina Blaha výborne vykročili do posledných 10-tich minút a za minútku a pol stiahli náskok súpera aspoň na jedenásť bodov. Následne prišlo množstvo nepresností v hre aj v zakončení, a tiež veľa faulov a to na oboch stranách a výsledok sa počas nasledujúcich dvoch minút nezmenil. To vyhovovalo domácemu tímu. Ten navyše zapol na plné obrátky, Bystričania robili čím ďalej tým viac chýb v rozohrávke a často sa previňovali nedovolenými zákrokmi. Takto umožnili Karlovke z tohto duelu spraviť debakel, pretože zvíťazila vysoko 91:67.

V sobotu 10. januára privítajú basketbalisti ŠKP na domácej palubovke hráčov MBK Handlová. Začiatok zápasu je naplánovaný na 18.00 hod.