Víťazná séria banskobystrických hokejistov pokračuje. V malom regionálnom derby na domácom ľade síce od 8. minúty barani prehrávali, ale s pribúdajúcimi minútami si šťastenu prilákali späť na svoju stranu a napokon zaslúžene zvíťazili.

Či barani natiahnu víťaznú sériu až na deväť duelov, nebolo pred zápasom vôbec jasné. Aj keď Detva je na opačnom konci tabuľky, v doterajších dvoch meraniach síl v sezóne sa z víťazstva tešili práve hráči z Podpoľania. A že to nebude jednoduché ani tentokrát, naznačoval už úvod stretnutia.

Domáci hokejisti síce držali puk na svojich hokejkách viac, dokonca vystrelili aj v prvej časti hry na Petríka viac striel, ako musel kryť na druhej strane Williams, lenže bol to práve on, kto prvý lovil puk zo siete. Gašpar po samostatnom útočnom ťažení otvoril skóre na 0:1. A ešte v prvej časti hry to mohlo byť pre Detvu pokojne aj vyššie vedenie, ale na šťastie pre baranov, skóre sa už nemenilo.

Lenže efektivita trápila domácich aj v druhej tretine a napokon to bola zas Detva, ktorá sa radovala z ďalšieho gólu. Po buly v 30. minúte usmernil puk do domácej svätyne Sládok. To už majstra naštartovalo a spustil paľbu, ktorú znásobila možnosť presilovej hry, počas ktorej sa v 38. minúte presadil po Failleho nahrávke Ján Sýkora.

Prestávka už tempo Banskobystričanov nedokázala zastaviť. Na ľad prišli odhodlaní zvrátiť nepriaznivý stav a zvíťaziť. Na začiatku 47. minúte našiel opäť Faille pred Petríkom Šťastného a bolo vyrovnané. Po oslavách gólu to netrvalo dlho a aj spomínaný Eric Faille sa radoval zo zaslúženého gólu a v 39. minúte už barani viedli. Keď v 51. minúte pridal ďalší gól Marshall a v 54. minúte využil aj ďalšiu presilovku Asselin, rozobratie súpera na drobné bolo dokonané. A rovnako tak ďalší skvelý obrat, ktorý potešil domáce publikum.

HC ’05 iClinic Banská Bystrica – HC 07 Detva 5:2 (0:1, 1:1, 4:0)

Góly: 38. Sýkora (Faille, Marshall), 47. Šťastný (Faille, Kubka), 48. Faille (Asselin), 51. Marshall (Asselin), 54. Asselin (Marshall) – 8. Gašpar, 30. Sládok (V. Fekiač). Zápas v Banskej Bystrici sledovalo 2 303 divákov.

Zostava HC ’05 iClinic Banská Bystrica: Williams – Kubka, Ďatelinka, Marshall, Nemčík, Sloboda, Biro – Gabor, Češík, Kabáč – Asselin, Faille, Selleck – Varga, Šťastný, Sýkora – Török, Sojka, Lichanec.

HC 05 Detva: Petrík – Martin Chovan, Kuklev, Hraško, Sládok, F. Fekiač, Gachulinec – Puliš, Murček, Ščurko – Žilka, V. Fekiač, Ďaloga – Král, Gašpar, Tibenský – M. Giľak, Valent, Matúš Chovan.

V nedeľu čaká baranov zápas v Miškovci, kde sa postavia domácemu DVTK od 17.30 h.