BBonline.sk (Samuel Červeňanský), video: huste.tv | 26.11.2017

V 23. kole Tipsport ligy sa stretli hostia z Banskej Bystrice s domácimi Novými Zámkami. Bilancia hovorila v prospech hosťujúcich hráčov a Novozámčania mali čo baranom odplácať. Naposledy dostali pod Urpínom osemgólový debakel.

V úvode boli aktívnejším tímom Nové Zámky. Už v 3. minúte bol vylúčený hosťujúci  Brejčák  za držanie. Počas presilovky prišlo k pár strelám na Lukáša, ale nič závažnejšie sa nestalo. K otvoreniu skóre mali bližšie barani, kedy v 12. minúte Ďatelinka len napálil puk do ležiaceho Foltána. V 18. minúte mohli domáci otvoriť skóre zápasu, keď sa po šikovnej kľučke na hosťujúceho obrancu rútil Lantoši sám na Lukáša, zakončil však tesne vedľa.

Prostredné dejstvo odštartovalo v 22. minúte hosťujúcou presilovkou. Po strele Ďatelinku nedokázal Brittain doraziť puk za chrbát Foltána. Zápas pokračoval a nepresností na hokejkách oboch tímov narastalo. K otvoreniu skóre prišlo až v 31. minúte. Postaral sa o to domáci Hruška po delovke od modrej. Nervozita stúpala, a došlo k vylúčeniu na oboch stranách. Barani si uvedomovali nepriaznivý stav. Ich aktivita sa zvýšila a v 38. minúte ju dotiahli až k vyrovnaniu po teči Luntera.

Do záverečnej časti vstupovali oba tímy s obrovským nasadením. Samotný záver tretiny priniesol tlak baranov. Zvyšovala sa početnosť streľby, ale aj aktivita hráčov. V 56. minúte mohli hostia strhnúť skóre na svoju stranu, ale po Hohmannovej strele Foltán zakročil.

Predĺženie prinieslo viacero pekných akcií. O víťazstve domácich sa rozhodlo až v poslednej minúte po strele Šimuna k žrdi.

Tipsport liga – 23. kolo – Nové Zámky

HC Nové Zámky vs. HC´05 iClinic Banská Bystrica 2:1 po predĺžení (0:0, 1:1, 0:0 – 1:0)

Góly: 31. Milan Hruška (A. Salija), 65. Šimun (Plášil) – 38. M. Lunter (T. Surový, Kubka). Zápas sledovalo 843 divákov.

Zostava HC Nové Zámky: Foltán – Salija, Plášil, M. Jass, M. Novák, Hruška, Šimek, Trška – Cetkovský, Novotný, Zbořil – Dubec, Škoda, Fábry – Lantoši, Šimun, R. Varga – K. Jass, Rehák, Tužinský – Štumpf

Zostava HC´05 iClinic Banská Bystrica: Lukáš – Ďatelinka, Kubka, Brejčák, Sedlák, Mihalik, Grundling, Košecký – Lunter, Surový, Lamper – Bartánus, Bubela, Hohmann – Asselin, Faille, Brittain – Róth, Češík, Belluš – Valent

Najbližšie sa barani predstavia v piatok 1. decembra, keď na domácom ľade privítajú rivala zo Zvolena. Začiatok duelu je stanovený na 17.30 hod.