Po dvojtýždňovej prestávke pokračovala Tipsporst extraliga zápasmi tridsiateho piateho kola. V ňom hostili banskobystrickí hokejisti na domácom ľade tabuľkového suseda z Popradu. V troch tohtosezónnych vzájomných dueloch baranov s Podtatrancami sa s víťazstva vždy radoval hosťujúci tím.

HC’05 Banská Bystrica – HK Poprad 2:0 (0:0, 1:0, 1:0)

Góly: 22. Kafka (Preisinger, Handlovský), 60. Kudrna (Hudec). Zápas sledovalo 2542 divákov.

Zostava HC’05 Banská Bystrica: Wiikman (11. Košarišťan) – Jaborník, Bambúch, Čížek, Cuník, Gachulinec, Biro, Nicastro, Cohen – Hudec, Handzuš, Kudrna – Kafka, Preisinger, Handlovský – White, Kytnár, Lunter – Lamper, Zigo, Matoušek

Zostava HK Poprad: Kostúr – Kurali, Suchý, Fabian, Brejčák, Kasík, Malina – Matis, Paukovček, T. Sýkora – Paločko, Takáč, Štrauch – Nagy, Boltun, Rapáč – Gapa, Mlynčár

BBO_9810Diváci, ktorí v posviatočnú nedeľu zavítali na zimný štadión pod Urpínom, veľa vzrušenia neužili. Banskobystričania sa dostávali do tempa len pomaly a v úvodných minútach si vytvorili iba minimum šancí. V jedenástej minúte sa navyše počas presilovej hry Popradu musel z domácej bránky pre zranenie porúčať Wiikman. Tri minúty pred úvodnou sirénou mohol poslať domácich do vedenia Zigo, ktorému v kľúčovom momente skĺzol puk z čepele hokejky. O dve minúty neskôr ohrozil Košarišťana na opačnej strane po skvelej prihrávke Paukovčeka Sýkora, ale gólman baranov sa predviedol pohotovým zákrokom.

Druhá tretina začala zostra. Hneď v jej úvode najprv Paukovček nastrelil žrď domácej svätyne, aby následne Preisinger našiel v strede popradského obranného pásma Kafku, ktorý prekonal Kostúra. Hostia mohli odpovedať v dvadsiatej štvrtej minúte zásluhou Matisa, no útočník Podtatrancov nevyužil hrubú chybu banskobystrických obrancov. Do konca prostrednej časti hry ešte zaujali šance Whitea s Cohenom na strane domácich a nepresná delovka z hokejky hosťujúceho Sýkoru. Stav však ostal nezmenený.

BBO_9898V tretej tretine si Popradčania spočiatku veľký tlak nevytvárali, ale cestu k nebezpečným príležitostiam im otvárali domáci hokejisti hrubými chybami v defenzíve. Po jednej z nich v štyridsiatej šiestej minúte na dvakrát neprekonal Košarištana Matis, a o tri minúty neskôr si na výborne chytajúcom gólmanovi Banskej Bystrice vylámali zuby aj Takáč s Mlynčárom. V záverečnej desaťminútovke sa barani zamerali na pozornú defenzívu, z ktorej vyrážali do rýchlych protiútokov. Ani odvolanie Kostúra v poslednej minúte duelu hosťom nepomohlo k vyrovnaniu, ba práve naopak, sekundu pred koncom spečatil skóre duelu na 2:0 gólom do opustenej svätyne Podtatrancov Kudrna.

V utorok 30. decembra pocestujú barani do Žiliny. Úvodné buly je naplánované na 17.30 hod.