Posledné dve víťazstvá nad Žilinou a Nitrou dodali hokejistom spod Urpína potrebné sebavedomie. V rámci 17. kola Tipsport ligy sa predstavili na ľade druhých Košíc, na ktoré strácali osem bodov. Barani už v tejto sezóne oceliarov porazili a verili si proti nim aj na ich ľade.

Domáci Košičania držali sériu štyroch duelov bez prehry a pred vlastnými fanúšikmi chceli potvrdiť rolu papierového favorita. Úvod duelu bol vyrovnaný a prítomní diváci sledovali skôr šarvátky a fauly ako gólové akcie. Dôkazom toho bol aj pästný súboj Sellecka s Pullim v 7. minúte. Gólu sa diváci dočkali v 12. minúte a na radosť domácich ho strelil kapitán oceliarov Ladislav Nagy. Ten v presilovke zakončil dobrú kombináciu po osi Spilar – Brophey. Úvodný presný zásah odštartoval šance na obidvoch stranách. V 13. minúte prekazil radosť Kafkovi výborným zákrokom Williams, na druhej strane sa ukázal aj Habal pri strele Higgsa. V závere sa opäť predviedol hosťujúci gólman Williams, keď zneškodnil výborné príležitosti Haščáka. Prvé dejstvo ukončila bitka Sellecka s Dudášom.

Premárnené šance mohli Košice v druhej tretine ľutovať. Hostia spod Urpína boli aktívni a v 24. minúte vyrovnal agilný Higgs. Ten svoju prvú príležitosť nepremenil, no hneď po buly prestrelil Habala – 1:1. Strelený gól baranov povzbudil a o dve minúty už mohli vyhrávať. To by však musel Faille premeniť svoj nájazd. Na druhej strane zastavila strelu Netíka žŕdka. V 33. minúte fauloval domáci Pulli, čo potrestal najproduktívnejší hráč Banskej Bystrice Ben Marshall. Oceliari mohli vyrovnať v hre 4 proti 4, proti bol brankár Williams. Záverečné slovo patrilo hosťujúcemu Kabáčovi, ktorý v 38. minúte z dorážky prekonal Habala a zvýšil náskok baranov na dva góly.

Už po 23-sekundách tretej tretiny sa previnil Gabor a domáci sa mohli vrátiť do hry. V presilovej hre ale prepadli a do úniku sa dostal Češík, ten však na Habala nevyzrel. Košičanov tento zákrok nakopol a v 46. minúte už takmer dvíhal ruky nad hlavu Pretnar. Gólman Williams s ťažkosťami jeho strelu dokázal zachytiť. Barani sa s pribúdajúcim časom sústredili na pozornú obranu a udrieť mohli z rýchlych brejkov. Košice už do konca zápasu nenašli recept na výbornú defenzívu hostí na čele s brankárom Williamsom a doma prehrali po druhýkrát v sezóne.

Tipsport liga – 17. kolo – Košice

HC Košice vs. HC´05 iClinic Banská Bystrica 1:3 (1:0, 0:3, 0:0)

Góly: 13. Nagy (Spilar, Brophey) – 24. Higgs (Sýkora), 34. Marshall (Higgs), 38. Kabáč (Gabor, Češík). Zápas sledovalo 4916 divákov.

HC Košice: Habal – Pretnar, Koch, Čížek, Pulli, Dudáš, Šedivý, Lenďák – Haščák, Brophey, L. Nagy  – Netík, Klíma, Kafka – Spilar, Galamboš, Šoltés – Hričina, Suja, Žitný – Krajňák

Zostava HC´05 iClinic Banská Bystrica: Williams – Miller, Marshall, Mihalík, Sloboda, Ďatelinka, Kubka, Nemčík, Varga – Selleck, Faille, Asselin – Török, Higgs, Sýkora – Gabor, Češík, Kabáč – Lichanec, Buc, Bartánus

Najbližšie čaká na baranov domáci derby zápas proti Zvolenu. Duel sa odohrá v stredu 31. októbra o 17.30 hod.