V druhom štvrťfinálovom zápase barani potvrdili svoju dobre rozohranú sériu. To. že v Nitre vedia vyhrávať, ukázali aj v ďalšom vzájomnom dueli semifinále play off Séria sa tak presúva do Banskej Bystrice s jasnou možnosťou mečbalu.

Úvod zápasu začali aktívnejšie domáci, keď v prvom zápase prehrali iba o gól. V druhej minúte boli blízko k prvému gólu, ale vylúčenie Bubelu nevyužili. Naopak, barani o tri minúty neskôr otvárali skóre po využitej presilovej hre. Postaral sa o to Bartánus ktorý tečoval Bubelovu strelu od modrej. Šancu vyrovnať dostali corgoni v 7. minúte pri vylúčení Češíka. Počet hráčov sa však dorovnal už o minútu neskôr, keď Mezei úmyselne posunul bránu. Tesne po skončení trestu Mezeia viedli barani v 10. minúte už 2:0. Do štatistík sa zapísal Asselin. Gólové úspechy pokračovali aj v druhej desaťminútovke. V 15. minúte po vyhratom buly priamou strelou Lamper zvyšoval na 3:0. Pre domácich to bol hororový vstup do zápasu. Zníženie prišlo v 17. minúte, keď zo slabého dôrazu obrancov dorazil Ručkay puk za chrbát Lukáša. V prvom dejstve padli až štyri góly.

Druhá tretina vyzerala lepšie pre hostí, ktorí vyhrávali o dva góly. Navýšiť mohol v 24. minúte Hrnka, keď po odrazenom puku jeho strela minula tesne pravú tyčku. Hra sa prelievala zo strany na stranu ale bez vážnejších gólových šancí. V 28. minúte prišla zmena, keď si zahrali domáci presilovku o dvoch hráčov. Corgoni súpera zatlačili ale gól nedokázali streliť. Najbližšie k zníženiu bol Krištof ale puk mu odskočil od hokejky. Banskobystričania ovládali tempo hry a kontrolovali súperove pokusy. Šikovný forčeking Hohmanna s presnou strelou Pretnara zabezpečila baranom v 34. minúte už trojgólový náskok proti Nitre. Corgoni sa tak naďalej trápili v koncovke a Lukáš aj v druhej tretine držal Bystricu v dobre rozohranom zápase. Nitrančania sa tlačili do obrannej tretiny hostí, ale barani hru vytláčali len k mantinelom. V závere po menšej šarvátke Failleho a Slováka si ešte Nitra zahrala presilovku ktorá sa ale dohrávala ešte na začiatku tretej tretiny.

Presilovku v úvode záverečného dejstva Nitrančania nevyužili a v 43. minúte si išiel sadnúť na trestnú lavicu Delisle. Šancu znížiť mali domáci ihneď v prvých sekundách, ale po úniku Lampera bol poslaný na trestnú lavicu aj Mezei. Recept na bystrickú obranu tak hľadali Nitrančania aj naďalej. Koncentrovaná hra baranov znemožňovala domácim zníženie. V 49. minúte sa Paulovič po šikovnom obtočení za bránkou dostal až k Lukášovi ale trafil len žrď. Iskru nádeje vykresal v 54. minúte Slovák, keď si barani zle postrážili útočiaceho hráča a ten znižoval na 4:2. Nabudenie domácich netrvala dlho pretože po zdržiavaní hry Lawson poslal svoj tím do oslabenia. Posledná päťminútovka priniesla ešte vylúčenia na oboch stranách ale bez gólu. V závere corgoni ešte skúsili hru bez brankára, ktorá im nepomohla a barani si tak nesú domov dve víťazstvá.

Tipsport liga – semifinále play off 2. zápas – Nitra

HK Nitra vs. HC ´05 iClinic Banská Bystrica 2:4 (1:3, 0:1, 1:0)

Góly: 17. H. Ručkay (J. Ručkay), 54. Slovák (Blackwater, T. Milam) – 6. Bartánus (Bubela, Hohmann), 10. Asselin (Hrnka, Delisle), 15. Lamper (Hrnka), 34. Pretnar (Hohmann). Zápas sledovalo 3510 divákov. Stav série 0:2 pre Banskú Bystricu.

Zostava HK Nitra: Lawson – Mezei, Rais, Ordzovenský, J. Milam, M. Versteeg, T. Milam, Rýgl – T. Mikúš, Krištof, Paulovič – Blackwater, Slovák, Lantoši – H. Ručkay, J. Ručkay, Macík – Csányi, Šiška, Kutálek – Bradley

Zostava HC´05 iClinic Banská Bystrica: Lukáš – Ďatelinka, Kubka, Mihálik, Pretnar, Gélinas, Delisle, J. Brejčák – Lamper, Hrnka, Bortňák – Bartánus, Bubela, Hohmann – Asselin, Faille, Skalický – Brittain, Češík, Gabor – Kabáč

Tretí štvrťfinálový zápas odohrajú barani na domácom ľade v pondelok 2. apríla o 18.00 hod.