Banskobystrickí hokejisti dali svojim fanúšikom v posledných dňoch viacero dôvodov na radosť. Najprv zdolali silný Trenčín a následne v nedeľu sa rozlúčili s breznianskou arénou víťazstvom nad Martinom. Na tieto výhry chceli nadviazať aj v Piešťanoch.

ŠHK 37 Piešťany – HC ’05 Banská Bystrica 4:7 (2:1, 0:2, 2:4)

Góly: 2. Románek (Peško, M. Toman), 7. Holovič (Kutálek, Pašek), 44. Klempa (Šedivý), 52. Holovič (Kutálek, Peško) – 6. Bendík (Luža, Zigo), 28. Kafka (Preisinger, Jaborník), 29. M. Hudec (Kudrna, Bambúch), 45. Handlovský (Jaborník), 48. Kafka (Preisinger, Handlovský), 51. Zigo (Matoušek, Bendík), 56. Róth (Kytnár). Zápas sledovalo v Piešťanoch 822 divákov.

Zostava ŠHK 37 Piešťany: P. Rybár – Škadra, Šedivý, Rais, Brňák, Srnec, Cunik, Valjent, Bučka – T. Klempa, Mišura, R. Konečný – Kutálek, D. Pašek ml., Holovič – M. Toman, Peško, Románek – Haring, Lichanec, Vaculín

Zostava HC´05 Banská Bystrica: Wiikman – Predajniansky, Rosandič, Luža, Bambúch, Gachulinec, Biro, Gašpar, Jaborník – Block, M. Hudec, Kudrna – Kafka, Preisinger, Handlovský – Róth, Kytnár, Lamper – Bendík, Zigo, Matoušek

BBO_9094Domáci Havrani sa do súpera spod Urpína zahryzli od začiatku a už v druhej minúte viedli 1:0. Chybu hosťujúcej obrany využil nikým nebránený Románek. O štyri minúty neskôr si slabšiu chvíľu vybrala aj defenzíva domáceho mužstva, keď nechala individuálne preniknúť a následne aj úspešne zakončiť Banskobystričana Bendíka – 1:1. Necelú minútu po vyrovnávajúcom góle hostí využili Piešťany svoju prvú presilovú hru zápasu. Peknú prihrávku Kutáleka pohotovo dopravil do siete Holovič. Do úvodnej sirény musel byť Wiikman v bránke Banskej Bystrice v pohotovosti ešte niekoľkokrát, no stav 2:1 ostal v platnosti.

V prostrednej časti hry udreli ako prví hosťujúci hráči, ktorí v 28. minúte využili presilovú hru po presnej strele Kafku. To, že hranie v početnej výhode je silnou zbraňou Baranov potvrdil už o minútu neskôr Hudec, ktorý v čase, keď na trestnej lavici sedel domáci Srnec, poslal hostí do vedenia. Piešťany následne prebrali iniciatívu a v snahe o vyrovnanie skóre si vytvorili niekoľko dobrých príležitostí. Ani jedna z nich sa však gólom neskončila, ba naopak, v 38. minúte zachránil Piešťany Rybár pri strele Kudrnu.

BBO_9091Záverečné dejstvo prinieslo najzaujímavejší hokej. V 44. minúte potešil domácich divákov Klempa, ktorý sa takmer nebránený bez problémov dostal pred banskobystrickú bránu a chladnokrvne zakončil. Nerozhodný stav však opäť netrval ani minútu, pretože hosťujúci Handlovský nie veľmi nebezpečnou strelou k pravej tyčke nachytal na hruškách gólmana domácich Rybára. Aktívna hra zo strany oboch tímov pokračovala aj naďalej. Najprv Wiikman lapačkou čaroval pri teči exbarana Konečného, aby v 48. minúte Kafka svojim druhým gólom v dueli poslal Banskú Bystricu do vedenia 4:2. V 52. minúte vyhnal Rybára na striedačku Zigo, a hoci na jeho zásah ešte stihol takmer okamžite odpovedať domáci Holovič, posledné slovo v zápase mali zverenci trénera Chudého. V 56. minúte totiž stanovil skóre duelu na 7:4 pre hostí po ďalšej nedôslednosti piešťanskej obrany Róth.

Už v piatok 17. októbra sa barani predstavia po prvýkrát v tejto sezóne na domácom ľade v Banskej Bystrici, pretože predošlé duely s prívlastkom domáce absolvovali v Brezne. Pod Urpín zavíta minuloročný majster z Košíc. Úvodné buly je naplánované na 17.30 hod.