V 33. kole Tipsport ligy pocestovali barani na dôležitý duel do Popradu. Banskobystričania mali čo odplácať kamzíkom, ktorých neporazili už päť zápasov v rade. V tomto stretnutí však ťahali za kratší koniec barani a ani jednogólové vedenie nezabezpečilo bod z ľadu Popradu.

Už od úvodu zápasu bolo vidieť zapálenie oboch tímov po menšej šarvátke medzi Mlynarovičom a Asselinom. Hra však bola na oboch stranách veľmi opatrná. Prvá veľká šanca prišla v 9. minúte, keď Svitana na dvakrát nedokázal prekonať Baroša. Ďalší pokus skórovať mali opäť domáci, ktorým Ďatelinka ponúkol presilovú hru. V presilovej hre kamzíci prevetrali baranov, ale čisté konto si Baroš dokázal udržať. Zápas však skončil v 17. minúte pre Šťastného, ktorý po tvrdom náraze s Bellušom skončil v nemocnici. Prvá tretina tak skončila bez gólu.

Druhá tretina začala v prospech baranov, ktorí sa v 24. minúte dostali do vedenia. Na konci banskobystrickej akcie sa najlepšie zorientoval Bartánus, ktorý svojou strelou otvoril skóre pod Tatrami. Poprad po inkasom góle však zabral a dokázal v 30. minúte vyrovnať. Prvú presilovú hru v zápase využili kamzíci, keď strelou spomedzi kruhov Mlynarovič prestrelil Barošov betón. Domáci tak ostali na koni a v 34. minúte už razom viedli zásluhou Zagrapana. Barani nedokázali rýchlo odpovedať a kamzíci tak udreli tretíkrát, keď o tri minúty neskôr zvýšil Takáč na 3:1. Banskobystričania však v závere tretiny nevypustili a v posledných sekundách pred druhou pauzou dokázal Asselin znížiť na 3:2.

Barani do záverečnej tretiny nastúpili s očakávaním čo najrýchlejšie znížiť. Gól však dokázali streliť domáci, keď Zapraganova prihrávka našla Takáča, ktorého strela zapadla za chrbát Baroša. V 46. minúte sa snažili Banskobystričania o kontaktný gól, ale strela Southorna skončila len na gólmanovi Popradu. Nervozita na oboch stranách vyústila až do pästného súboja. V ňom vyzval Belluš na pästný súboj Southorna, po ktorom však dostali obaja hráči 5 + 10 za hrubosť. Kamzíci však naďalej vyhrávali o dva góly a barani mali čo to dobiehať. V 59. minúte mohol Asselin vzkriesiť hostí, ale betón Vošvrdu zabránil tomuto pokusu. V závere tak ešte Poprad skorigoval skóre gólom do prázdnej brány a v tomto kole tak barani odchádzajú spod Tatier bez bodu.

Tipsport liga – 33. kolo – Poprad

HK Poprad vs. HC´05 iClinic Banská Bystrica 5:2 (0:0, 3:2, 2:0)

Góly: 30. Mlynarovič (Paukovček, P. Svitana), 34. Zagrapan (Abdul), 37. Takáč (Česánek), 45. Takáč (Zagrapan, Abdul), 60. Macík – 24. Bartánus (Matoušek, Zigo), 40. Asselin (Marshall). Zápas sledovalo 1831 divákov.

Zostava HK Poprad: Vošvrda – Petran, Salija, Fabian, Ťavoda, Erving, Karalahti, Česánek – Bondra, Mlynarovič, P. Svitana – Abdul, Zagrapan, Takáč – Belluš, Paukovček, Macík – R. Svitana, Heizer, Kundrík

Zostava HC´05 iClinic Banská Bystrica: Baroš – Southorn, Marshall, Nemčík, Sloboda, Ďatelinka, Kubka, Biro, Sojka – Selleck, Faille, Asselin – Matoušek, Šťastný, Bartánus – Varga, Zigo, Török – Kabáč, Češík, Gabor

V nedeľu 23. decembra sa zverenci trénera Cemana predstavia v Spišskej Novej Vsi proti Liptovskému Mikulášu. Úvodné buly je stanovené na 15.00 hod.