Lašák, Lintner, Pavlikovský či Petrovický síce v roku 2002 boli majstrami sveta, lenže na debakel, aký sa im dostal v zápase proti mladíkom z Banskej Bystrice, budú ešte dlho spomínať.

Dukla Trenčín – HC’05 Banská Bystrica 0:5 (0:0, 0:2, 0:3)

Góly: – 26. Lunter, 28. Kadura, 46., 52. White, 59. Heizer. Zápas v Trenčíne sledovalo 1 380 divákov.

Zostava Dukly Trenčín: Lašák – Nemčík, Lintner, Ďurčo, Bagin, Čerešňák, Habšuda, Markovič, Ryzák – Petrovický, Pavlikovský, Komínek – Šimíček, Troliga, Kútny – Bustín, Nemček, Stantien – Palák, Rusnák, Vaculín.

Zostava HC ’05 Banská Bystrica: Kalemba – Saracino, Martin, Macháček, Melant, Rosandič, Styk, Devečka, Bambúch – Handlovský, White, Kafka – Macík, Hudec, Kadura – Lamper, Zigo, Lunter – Fajčák, Heizer, Chovan.

HC '05 Banska Bystrica - Dukla Trencin, Banska Bystrica, 6.10.2013Rozbehnutí hráči Banskej Bystrice vyškolili Trenčanov z efektivity. Na Považí sa síce hral vyrovnaný hokej, no zatiaľ čo domáci svoje strelecké príležitosti nedokázali premeniť, Országhovi zverenci od druhej tretiny spustili kanonádu.

Už v štvrtej minúte úvodnej tretiny mohol Chovan rozpohybovať sieť za Lašákom, lenže chvíle hostí mali prísť až neskôr. Konkrétne v 26. minúte najskôr strieľal Patrik Lamper a po ňom dorážal Mário Lunter na 0:1. O dve a pol minúty už potešil početnú skupinu Banskobystričanov na trenčianskych tribúnach Dominik Kadura, ktorý sekundoval Melandovi. Domáci ešte cítili, že sa musia vrátiť do zápasu. To im ale dobre organizovaní hostia nedovolili. Naopak v tretej tretine postupne pridali tri presné zásahy. Najskôr 46. a potom aj 51. minúta patrili Patrickovi Whiteovi a minútu pred koncom uzavrel práve po prihrávke mladého Američana na konečných 0:5 Radomír Heizer.

Kalemba, ktorý je v efektivite priebežne najlepším gólmanom súťaže, vychytal úspešne 31 streleckých pokusov Trenčína a vôbec po prvýkrát v našej súťaži mu na konte zostala nula. Ján Lašák, naopak, za svoj chrbát pustil päť zo 41 striel baranov, čo predstavuje mizernú úspešnosť len 87,8 %. Štatistickou zaujímavosťou zápasu je, že domáci sa na trestnú lavicu pozreli len raz, zatiaľ čo Banskobystričania boli vylúčení štyrikrát.

11. HK Orange 20 13 3 1 1 8 25 : 49 12

Na banskobystrický hokej so zľavnenou permanentkou!

HC05Banskabystrica logoHC ’05 Banská Bystrica informuje svojich priaznivcov, že predaj zľavnených permanentiek na sezónu 2013/2014 bude pokračovať od 4. novembra do 8. novembra 2013.

Držitelia permanentiek z minulej sezóny, ktorí si nestihli zakúpiť permanentku, môžu tak urobiť len v prípade, že ich miesto uvedené na permanentke je voľné. S permanentkou je potrebné prísť osobne na sekretariát hokejového klubu, kde po uhradení príslušnej sumy Vám bude permanentka dobitá na zostávajúce domáce stretnutia v sezóne 2013/2014. Nový záujemca o kúpu permanentky si môže miesto vybrať len osobne na sekretariáte hokejového klubu. Cena novej permanentky je zvýšená o 5,- € za čipovú kartu. V prípade otázok sa môžete obrátiť na klub e-mailom na adrese: sekretariat@hc05.sk, prípadne telefonicky: 048/414 87 67.