Hokejisti Banskej Bystrice cestovali v rámci 29. kola na ľad Trenčína. S Duklou v tejto sezóne barani ešte neprehrali, a v tejto sérii chceli pokračovať aj po tomto zápase.

Dukla Trenčín – HC ’05 Banská Bystrica 2:3 po sam. nájazdoch (1:1, 1:1, 0:0 – 0:0, 0:1)

Góly: 16. Habšuda (P. Stantien), 40. Dudáš (V. Nemec, O. Mikula) – 15. P. White (Rosandič, Kudrna), 35. P. White (Kudrna, Preisinger), rozhodujúci sam. nájazd Kudrna. Zápas v Trenčíne sledovalo 910 divákov.

Zostava Dukla Trenčín: Konrád – L. Kozák, Andersons, Habšuda, T. Bokroš, Dudáš, Zošiak, Lipták, Palovič – O. Mikula, V. Nemec, Melichárek – Šišovský, Róbert Petrovický, J. Gašparovič – J. Cíger, Michal Hlinka, Filo – Daniška, P. Stantien, D. Hudec

Zostava HC´05 Banská Bystrica: Wiikman – Nicastro, Rosandič, Cohen, Biro, Gachulinec, Cunik, Čížek, Bambúch – Kadura, Preisinger, Handlovský – Lamper, Kytnár, Kudrna – Róth, Zigo, Bendík – L. Hudáček, P. White

Hokej - HC 05 Banska Bystrica - Dukla Trencin - 02.11.2014 - Banska BystricaOd začiatku sa obidve mužstvá snažili rýchlym a aktívnym hokejom streliť prvý gól, no gólových šancí bolo pramálo. Na prvý presný zásah tak museli diváci v Trenčíne čakať až do 15. minúty, kedy sa presadil americký legionár v službách baranov Patrick White. Na radosť domácich tribún vedenie hostí netrvalo dlho, konkrétne iba dvadsať sekúnd, pretože Habšuda pohotovou strelou vyrovnal na 1:1.

Úvod druhej dvadsaťminútovky priniesol tri presilové hry pre domácich zverencov trénera Romana Stantiena. Vojaci ich však zahrali veľmi zle a tak svoju výhodu vôbec nevyužili. Na druhej strane dostali možnosť početnej výhody hostia. Po dorážke Whitea ju aj využili a Bystričania sa tak ujali vedenia 2:1. Dukla však stihla do prestávky vyrovnať, keď sa v 40. minúte v závare pred bránkou Wiikmana presadil Dudáš.

Hokej - HC 05 Banska Bystrica - SHK 37 Piestany - 04.11.2014 - Banska BystricaTo, čo videli prítomní diváci na začiatku druhej tretiny, si zopakovali aj v tej poslednej. Hostia nedisciplinovanou hrou putovali na trestnú lavicu, avšak nemohúcnosť domácich využiť presilovku bola trestuhodná. Nepresadili sa ani pri výhode o dvoch hráčov, pretože Melichárkova strela skončila len na žŕdke. Obidva tímy sa snažili v závere strhnúť vedenie na svoju stranu, avšak gólmani Konrád a Wiikman už puk za svoj chrbát nepustili.

Nasledovalo päťminútové predĺženie. V ňom taktiež domáci aj hosťujúci brankár stiahli roletu a na rad museli prísť samostatné nájazdy. V nich o výhre baranov rozhodol pekným blafákom Andrej Kudrna.

Už v utorok 2. decembra sa zverenci trénera Miroslava Chudého predstavia na domácom ľade, keď privítajú HK Orange 20. Úvodné buly je naplánované na 17.30 hod.