Pred dvoma náročnými zápasmi s Košicami a s Nitrou čakal na baranov súper z nižších pozícií. ŠHK Piešťany okupovali posledné ôsme postupové miesto a proti favoritovi duelu sa chceli vytiahnuť.

ŠHK 37 Piešťany – HC’05 Banská Bystrica 2:1 (1:0, 1:0, 0:1)

Góly: 17. Hudec (tr. strieľanie), 37. Pašek – 54. Bambúch (Heizer, Kytnár). Zápas sledovalo v Piešťanoch 941 divákov.

Zostava ŠHK 37 Piešťany: Šúrek – Brňák, Leppänen, Rais, Kotaška, Leško, Drgoň, Bučka, Škadra – Petráš, Mišura, Haring – Stupka, Holovič, Klempa – Románek, Pašek, Kutálek – Konečný, Vaculín, Hudec

Zostava HC’05 Banská Bystrica: Košarišťan – Rosandič, Čížek, Cunik, Jaborník, Bambúch, Biro, Gachulinec – Matoušek, Handzuš, Hudec – Handlovský, Preisinger, Kafka – Heizer, Kytnár, Lamper – Kadura, Zigo, Bendík

Hokej - HC 05 Banska Bystrica - SHK 37 Piestany  - 11.01.2015 - Banska BystricaHosťujúci hokejisti pohrozili ako prvý v 4. minúte, keď sa do dobrej príležitosti dostal Matoušek. Domáci gólman Šúrek si však s jeho bekhendovou strelou poradil. Na druhej strane musel zasahovať aj brankár baranov Košarišťan, ktorého na dvakrát preveril Holovič. Veľká chvíľa mladého bystrického gólmana prišla v 12. minúte, keď zázračným zákrokom vyrazil istý gól z hokejky Kutáleka, ktorý zakončoval už do poloprázdnej brány. V 17. minúte bola ale jednotka hostí prikrátka na domáceho Hudeca. Ten bol faulovaný Bambúchom a nariadené trestné strieľanie chladnokrvne premenil.

Prostrednú časť spočiatku ovládli obidve defenzívy, na nejakú väčšiu šancu sa čakalo až do 30. minúty. Domáci útočník Stupka obral o puk Jaborníka, no jeho strela nakoniec nemierila medzi tri žrde. O sedem minút na to prišlo buly v obrannom pásme hostí, na ktoré sa postavil piešťanský útočník Pašek. Ten buly nie len že vyhral, ale zároveň aj vďaka Bambúchovmu teču prestrelil Košarišťana a poslal havranov vo dvojgólového vedenia.

Hokej - HC 05 Banska Bystrica - SHK 37 Piestany - 04.11.2014 - Banska BystricaZverenci trénera Miroslava Chudého tak v poslednej dvadsaťminútovke museli vrhnúť všetky sily do útoku. Najprv sa v 43. minúte dostával do náznaku šance hosťujúci kapitán Hudec. Z následného protiútoku mohol zvýšiť náskok Piešťan Holovič, no jeho dorážka letela nad Košarišťanovu bránku. Barani prelomili Šúrekovo čaro až v 54. minúte, keď sa delovkou od modrej presadil obranca Bambúch. Domáci diváci následne ožili pri potýčke Matoušeka s Leškom. Hosťujúcim hráčom však táto bitka akoby viac uškodila, ako pomohla, pretože v záverečných minútach si nevypracovali žiadnu väčšiu príležitosť. Tá prišla až 32 sekúnd pred záverečnou sirénou, no Šúrek bravúrnym zákrokom podržal svoje mužstvo. Dohromady pochytal 37 striel hostí a hlavne jeho zásluhou zdolali Piešťany Banskú Bystricu 2:1.

V nedeľu 15. februára sa pod Urpínom chystá veľké predstavenie. Na banskobystrický zimný štadión totiž zavíta líder z Košíc, bude to teda súboj prvého s druhým Úvodné buly je naplánované na 16.30 hod.