Súboj piateho s tretím bol na programe v rámci 49. kola Tipsport extraligy. Pod Tatry zavítali banskobystrickí barani, posilnení posledným domácim víťazstvom nad rivalom zo Zvolena. Kamzíci sa naopak v posledných zápasoch výsledkovo trápili. Doma však body ľahko nepúšťajú, a tak sa v súboji na severe Slovenska dala očakávať zaujímavá zápletka.

HK Poprad – HC‘05 Banská Bystrica 2:3 (0:0, 0:2, 2:1)

Góly: 51. D. Brejčák, 60. Štrauch – 23. Kadura, 36. Bambúch, 60. Kafka. Zápas sledovalo v Poprade 1 084 divákov.

Zostava HK Poprad: Sidor – Gáborčík, D. Brejčák, Látal, Makovský, Fabian, Kurali, Dinda – Matúš Paločko, Ľ. Vaic, A. Lapšanský – A. Kroták, Mlynarovič, T. Sýkora – M. Nagy, S. Takáč, Drábek – Štrauch, Belluš, Gápa

Zostava HC‘05 Banská Bystrica: Kalemba – Lepine, Saracino, James Martin, Macháček, Koma, Bambúch, Rosandič, Kania – M. Hudec, White, Lunter – Kafka, Heizer, Kadura – Róth, R. Gašpar, Dolník – Lamper, Zigo

HC 05 Banska Bystrica - Poprad_55Prvú výraznejšiu šancu stretnutia mali domáci hokejisti počas presilovej hry po kombinácii Krotáka s Mlynarovičom. O malú chvíľu neskôr nebezpečne strieľal Vaic,  po ňom sa v dobrej príležitosti ocitol aj Štrauch, ale snaha oboch útočníkov stroskotala na gólmanovi Kalembovi. Americký brankár v službách hostí bol ústrednou postavou zápasu. V 15. minúte zmaril v ľahu ďalšiu gólovú šancu zakončujúceho Sýkoru. Banskobystričania v prvej dvadsaťminútovke hrozili najmä z protiútokov.

Prostrednú časť hry začali barani v početnej výhode, ktorú nevyužili.  Krátko po návrate vylúčeného Gáborčíka na ľad ale favorit prvýkrát udrel. Vynikajúco zvládnutý protiútok zakončil vedúcim gólom Kadura. Sidor v bránke domácich bol v permanencii aj naďalej, keď mu nedovolil vydýchnuť tvrdo strieľajúci Róth. Poprad mohol odpovedať v 25. minúte, v priamom súboji s Kalembom ale Paločko mieril iba vedľa banskobystrickej bránky. Hostia si vydýchli aj o štyri minúty neskôr, keď Vaicov teč iba tesne minul konštrukciu hosťujúcej svätyne. Festival zahodených gólových príležitostí domácich pokračoval aj naďalej. Najprv bystrický brankár výborne vychytal Paločka a následne aj Belluša. V 36. minúte po individuálnej akcii spoza brány prihrával Zigo na Bambúcha a urastený obranca HC´05 namieril od modrej presne – 2:0.

V tretej tretine sa Popradčania snažili o zvrátenie duelu, ale ich snaha naďalej stroskotávala na streleckej nemohúcnosti a fantastickom Kalembovi. Americký hrdina zápasu v páde dvakrát vychytal Lapšanského. Vytúženého gólu sa domáci diváci dočkali až v 51. minúte,  keď sa ukážkovo trafil Brejčák. O zaujímavú koncovku duelu sa postarali najprv Kafka, ktorý pol minúty pred koncom zvýšil na 3:1 pre Banskú Bystricu, aby päť sekúnd pred záverečnou sirénou spečatil skóre zápasu Štrauch.

Už vo štvrtok 20. februára zavítajú pod Urpín hráči HC Košice. Úvodné buly je naplánované na 17.30 h.