Líder z Banskej Bystrice cestoval v rámci 52. kola do Trenčína. Na pôde vojakov mohli barani v prípade zisku bodu, resp. pri zaváhaní druhej Nitry, predčasne oslavovať prvé miesto po základnej časti.

HK Dukla Trenčín vs. HC´05 iClinic Banská Bystrica 2:1 (0:0, 1:0, 1:1)

Góly: 30. Starosta (Hudec), 51. Sádecký (Pač, Bohunický) – 58. Surový (Hickmott, Sersen). Zápas sledovalo v Trenčíne 2301 divákov

Zostava HK Dukla Trenčín: Volden – Starosta, Drgoň, Pavúk, Holenda, Bohunický, Pač, Trška – Marc. Hossa, A. Šťastný, M. Hecl – Sojčík, J. Švec, J. Ručkay – Vopelka, Šimun, Štumpf – Jak. Gašparovič, Sádecký, D. Hudec – Pataky

Zostava HC´05 iClinic Banská Bystrica: Bacashihua – Maione, Wishart, Sersen, Kubka, Mihálik, Carlsson, Rosandič, Gründling – Hickmott, Surový, Buc – Lunter, Trukhno, Kafka – Skalický, Higgs, Handzuš – Matoušek, Bortňák, Lamper

Hosťujúci hokejisti pricestovali pod hrad Matúša Čáka vo veľkej forme, ktorú chceli potvrdiť aj v zápase s domácimi vojakmi. Už od úvodu stretnutia boli aktívnejší a dostávali Trenčín pod tlak. Napriek tomu, že Bystričania svojho súpera prestrieľali 13:4, nedostali za chrbát brankára Voldena žiaden puk. Obrovské šance mali hlavne Kafka, Matoušek či Hickmott.

Trenčania sa v druhej časti mierne osmelili, no napriek tomu boli bližšie ku gólu aktívnejší barani. Najprv mal veľkú šancu na otvorenie skóre kapitán Surový, ktorý z medzikruhov pálil iba do Voldena. Následne si na domácom brankárovi „vylámali zuby“ aj Skalický a pri prečíslení troch na dvoch Hickmott. Prišiel tak trest v podaní domáceho Tomáša Starostu, ktorý v 30. minúte po prihrávke Hudeca prelomil bezgólový stav. Veľkú šancu na vyrovnanie spálil Rosandič, keď skackavý puk neposlal do odkrytej brány. A keďže sa neujala ani strela Trukhna z pravého kruhu, do šatní odchádzali šťastnejší domáci hokejisti.

Útočná snaha baranov v tretej dvadsaťminútovke narážala na pozornú domácu obranu a do šancí sa tak dostávali len sporadicky. V 51. minúte navýšil vedenie Trenčína Sádecký. Domáci útočník dostal ideálny puk do jazdy a efektným blafákom prekonal Bacashihuu. Banskobystričania v závere domácich poriadne pritlačili a pri powerplay dokázali ešte zdramatizovať zápas. V 58. minúte zavelil kapitán hostí Surový, ktorý pretlačil puk pomedzi tyčku a Voldenov betón. Tlak baranov vrcholil, Bacashihua bol opäť na striedačke, ale vyrovnávajúceho gólu sa už nedočkali. Banská Bystrica tak po dvanástich zápasoch zakopla, keď Trenčínu podľahla 1:2.

V poslednom domácom zápase základnej časti privítajú zverenci trénera Országha v piatok 10. marca Zvolen. Úvod zápasu je stanovený na 17.30 hod.