Hokejisti HC’05 iClinic Banská Bystrica sa aj tento rok v rámci letnej prípravy zúčastnili Memoriálu Pavla Zábojníka v neďalekom Zvolene. Od štvrtku do soboty si postupne zmerali sily s tromi zahraničnými súpermi.

HC’05 iClinic Banská Bystrica vs. Scorpions De Mulhouse 4:1 (3:0, 0:0, 0:1)

Barani položili základný stavebný kameň úspechu v prvej tretine. Už v 4. minúte sa do prečíslenia dvoch proti jednému dostal Alex Tamáši s Joonom Jääskeläinenenom a po prihrávke mladého centra sa fínsky útočník dokázal presadiť strelou do horných poschodí bránky, čím otvoril skóre. V 11. minúte zatlačil francúzsky celok Bystričanov v ich pásme, ale prihrávku pred modrou čiarou skvele vystihol Róbert Varga, ktorý sa následne rútil sám na bránku a streleckým zakončením prekonal brankára. Barani viedli už po prvej tretine 3:0, keď sa v 18. minúte brankár Papillon dopustil chybnej rozohrávky mimo svojho bránkoviska a Dávid Šoltés dokázal z uhla od mantinelu trafiť nestráženú bránku.

V zápase nechýbali ani šarvátky, do ktorých sa postupne s hráčmi francúzskeho súpera pustili Dávid Šoltés a Patrik Nemčík. Bystričania pridali svoj štvrtý gól v 44. minúte počas presilovej hry. Hickmott posunul puk za bránku na Ďatelinku, ktorý prihrávkou do priestoru kruhov našiel Jääskeläinena a ten po druhýkrát v zápase rozvlnil sieť. Mulhouse dokázal v 58. minúte taktiež skórovať, keď sa po peknej prihrávke ocitol v dobrej pozícii Bowe a dokázal prekonať Gajana. Barani tak zdolali svojho súpera 4:1, čím potvrdili svoju hernú prevahu a do turnaja vstúpili víťazne.

Góly: 4. Jääskeläinen (Tamáši), 11. R. Varga, 18. Šoltés, 44. Jääskeläinen (Ďatelinka, Hickmott) – 58. Bowes.

Zostava HC ’05 iClinic Banská Bystrica: Gajan (Beskorowany) – Southorn, J. Brejčák, Ďatelinka (C), Nemčík, Mihalik (A), Žiak, Biro, Räsänen – Lamper, Hickmott (A), Šoltés – Róth, Tamáši, Jääskeläinen – R. Varga, Gabor, Kabáč – L. Lunter, O. Giertl, M. Matoušek.

HIGHLIGHT: Scorpions de Mulhouse – HC ´05 iClinic Banská Bystrica 15.8.2019

Uverejnil používateľ HC 05 Banská Bystrica Štvrtok 15. augusta 2019

HC’05 iClinic Banská Bystrica vs. KAC Klagenfurt 4:7 (0:1, 3:2, 1:4)

Skóre stretnutia otvorili hostia. V 7. minúte sa im podarilo vypichnúť rozohrávku baranov a Ganahl našiel v protiútoku dvoch proti jednému hokejku Petersena, ktorý upratal puk do siete. Odpoveď domácich prišla v úvode druhého dejstva, keď sa odrazený puk dostal k Dávidovi Šoltésovi a ten ho dokázal beckhandovým zakončením poslať za chrbát Haugena. O niekoľko sekúnd na to išiel rakúsky celok opäť do vedenia zásluhou lišiackeho gólu Ganahla. O vyrovnanie sa v 30. minúte postaral Joona Jääskeläinen, ktorý v protiútoku dvoch proti jednému zvolil strelecké zakončenie a mieril presne. Klagenfurt sa ujal vedenia po tretíkrát v 38. minúte po dorážke Obersteinera, ale Banská Bystrica stihla vyrovnať ešte do prestávky, keď  strelu Šoltésa tečoval Hickmott.

Tretia tretina patrila Klagenfurtu. Hostia strelili štvrtý gól v 43. minúte, keď Richter našiel peknou zadovkou Bischofbergera a ten rozvlnil sieť. Spolupráca týchto dvoch hráčov zafungovala aj v 46. minúte, ale tentokrát si hráči úlohy vymenili a gól strelil Richter. Trhák Klagenfurtu pokračoval ďalej a barani prehrávali v 50. minúte už o tri góly, keď sa v presilovej hre presnou strelou z pravého kruhu presadil Koch. V 57. minúte sa natlačil až pred bránu Ganahl, ktorého zakončenie gól neprinieslo, ale z dorážky dokázal skórovať Hundertpfund a Klagenfurt viedol už 7:3. O posledný gól stretnutia sa postarali Bystričania. V 58. sa ocitol v pravom kruhu s pukom Hickmott a presnou strelou stanovil výsledku konečnú podobu 7:4 pre Klagenfurt.

Góly: 21. Šoltés (Southorn), 30. Jääskeläinen (Hickmott), 39. Hickmott (Šoltés, Brejčák), 58. Hickmott (Jääskälainen) – 7. Petersen (Ganahl), 22. Ganahl, 38. Obersteiner (Ganahl, Petersen), 43. Bischofberger (Richter), 46. Richter (Bischofberger), 50. T. Koch (Unterweger), 57. Hundertpfund (Ganahl).

Zostava HC ’05 iClinic Banská Bystrica: Beskorowany (Gajan) – J. Brejčák, Southorn, Nemčík, Ďatelinka (C), Žiak, Mihalik (A), Räsänen, Biro – Jääskeläinen, Hickmott (A), Šoltés – Róth, Tamáši, R. Varga – L. Lunter, Gabor, Kabáč – Bodnár, O. Giertl, M. Matoušek.

HIGHLIGHT: EC KAC Klagenfurt – HC ´05 iClinic Banská Bystrica 16.8.2019

Uverejnil používateľ HC 05 Banská Bystrica Sobota 17. augusta 2019

GKS Tychy vs. HC’05 iClinic Banská Bystrica 2:7 (0:2, 0:5, 2:0)

Barani otvorili skóre stretnutia v 9. minúte, keď brankár GKS Tychy nepokryl dobre puk a Kabáč ho dokázal dostať do siete. Onedlho viedli Bystričania už 2:0, keď sa ocitol medzi modrou čiarou a kruhmi Dávid Šoltés a presnou strelou zápästím rozvlnil sieť. Najväčšia gólová nádielka prišla v druhej tretine. Hneď v jej úvode hrali barani presilovú hru, počas ktorej naviedli puk do útočného pásma a Jordan Hickmott poslal do bránky presnú strelu. Po skončení presilovej hry sa v 24. minúte hráči HC’05 ešte udržali v pásme a Giertl zvýšil presným zakončením zvýšil na 4:0.

V 9. minúte druhej tretiny tečoval strelecký pokus Šoltés a svojím druhým gólom zvýšil na 5:0. V 32. minúte zápasu zachytil puk v útočnej tretine Tychy Hickmott a po peknej narážačke strelil šiesty gól baranov. Dávid Šoltés zavŕšil hetrik v závere druhého dejstva, keď strelou príklepom spomedzi kruhov prekonal brankára poľského celku a barani tak viedli po dvoch tretinách už 7:0. Hráči GKS Tychy dokázali v tretej tretine streliť aspoň dva presné zásahy, ktorými zmiernili už tak dosť veľký debakel.

Góly HC’05 iClinic Banská Bystrica: 9. Kabáč, 10. Šoltés, 21. Hickmott, 24. Giertl, 29. Šoltés, 32. Hickmott, 37. Šoltés –

Zostava HC’05 iClinic Banská Bystrica: Beskorowany (Gajan) – Southorn, Nemčík, Ďatelinka, Brejčák, Mihalik, Petrinec, Biro, Räsänen – Šoltés, Hickmott, Jääskeläinen – Varga, Tamáši, Róth – Kabáč, Gabor, L. Lunter – M. Matoušek, Giertl, Bodnár.