Po domácich prehrách cestovali zverenci Vladimíra Országha do Skalice. Paradoxne, mimo domáceho ľadu, sa opäť predviedli v lepšom svetle.

HK 36 Skalica – HC ’05 Banská Bystrica 3:4 (0:0, 1:2, 2:2)

Góly: 32. Obdržálek, 47. Školiak, 51. Trška – 29. Rosandič, 32. Hudec, 42. Lunter, 44. White.

Zostava HK 36 Skalica: Lipovský – Vyrubalík, Kozák, Trška, Barák, Ketner, Srnec – Lažo, Školiak, Obdržálek – Jankovič, Stieler, Preisinger – Kutálek, Mráz, Šátek – Dvonč, Kalináč, M. Romančík.

Zostava HC’05 Banská Bystrica: Kalemba – Saracino, Martin, Macháček, Meland, Rosandič, Bambúch, Fajčák – Handlovský, White, Kaska – Macík, Hudec, Chovan – Lamper, Zigo, Lunter – Dolník, Heizer, Hegyi.

HC '05 Banska Bystrica - HK 36 Skalica, Banska Bystrica, 17.9.2013Banskobystričania nevstúpili do zápasu najlepšie, ale podstatné bolo, že neinkasovali. Postupne sa rozohrali a dokázali sa dostať až do vedenia 4:1. V polovici druhej tretiny gólová paráda začala, keď na Mislava Rosandiča ešte dokázali domáci Obdržálekom reagovať. Lenže už o 24 sekúnd opäť viedli Bystričania, o čo sa postaral Michal Hudec. Hostia zaznamenali aj perfektný úvod tretej tretiny.  V 42. minúte Mário Lunter a o minútu a pol aj Patrick White už akoby rozhodli o zápase. Lenže Skalica sa nevzdala, barani začali chybovať a zápas sa rýchlo zdramatizoval. V 47. minúte znížil skúsený René Školiak, na ktorého stihol nadviazať v 51. minúte aj Troška a bolo 3:4. Na šťastie Kalemba v bránke baranov už ďalší gól vo svojej sieti nepripustil.

Už v utorok 15. októbra o 17.30 h je na banskobystrickom zimnom štadióne naplánované ďalšie tohto sezónne derby proti HKM Zvolen. Ten aktuálne odvolal českého trénera Lubomíra Oslizla, keďže majster je na chvoste tabuľky.