V 19. kole Tipsport ligy sa hokejisti spod Urpína postavili proti Detve, ktorá v tabuľke stojí na 10. mieste. V prvom zápase na domácom ľade s nimi barani prekvapivo prehrali a svojmu súperovi sa snažili vrátiť požičané.

Úradujúci majster bol jasným favoritom zápasu a svojmu súperovi mal čo vracať, keď posledný zápas proti Detve prehrali v pomere 2:3.  Nezačali najlepšie, keď v 3. minúte bol za podrazenie vylúčený bystrický hráč Nemčík. Prvú presilovku začali domáci veľmi dobre a dali brankárovi baranov Williamsovi zabrať, avšak jeho pozornosti nič neuniklo a svoj tím podržal s čistým skóre. Na druhej strane sa snažil presadiť Selleck, ktorého domáci brankár Petrík bez väčších problémov vychytal. V 7. minúte si veľkú šancu vypracoval Fekiač. Domáci útočník ani po niekoľkých dorážkach nedokázal pretlačiť puk do bystrickej bránky. Veľký tlak Detvy v 13. minúte zúročil Ladislav Ščurko a otvoril skóre zápasu. V 15. minúte si za držanie sadol na trestnú lavicu domáci hráč Giľák, ktorého spoluhráči podržali a Bystričanom nedovolili dostať sa do väčších streleckých pozícií, z ktorých by dokázali vyrovnať skóre.

Druhá tretina bola z pohľadu baranov oveľa aktívnejšia, no veľké gólové šance nedokázali premeniť. Naopak, umožnili domácim po chybe v strednom pásme samostatný únik Gašpara, no jeho zakončenie skončilo v lapačke brankára baranov Williamsa. V 33. minúte sa pred bránkou domácich strhla bitka, ktorú vyprovokoval domáci Ďaloga, na trestnú lavicu však poslali spolu s ním na dve minúty aj bystrického Gabora.  Pri hre 4 na 4 oba celky predvádzali rýchlu hru, no ani napriek skvelej šanci Ščurko nedokázal prekonať Williamsa.

Tretiu tretinu otvorili Bystričania chybou Williamsa, no domáci Král nedokázal svojou prihrávkou nájsť Surového, ktorý by zakončil do odkrytej brány. Barani si dlhšie dokázali udržať útočné pásmo, no ani po niekoľkých šanciach sa nerozvlnila sieť Petríka. Na opačnej strane sa v 48. minúte po rýchlom protiútoku presadil domáci Giľák, ktorý tečoval puk pred bránkoviskom hostí po strele Valenta a Detva sa tak dostala do vedenia 2:0.  V 49. minúte sa hostia dostali po vylúčení Puliša do početnej prevahy, ktorú im prekazilo vylúčenie Sellecka na ich strane. V 55. minúte sa v prečíslení na bránku baranov valili dvaja domáci hráči, no strelecké zakončenie Gašpara zlikvidoval perfektným zákrokom Williams. Barani v 56. minúte zásluhou Higgsa dokázali streliť kontaktný gól, no aj napriek napínavému záveru sa už Bystričanom nepodarilo vyrovnať a svojmu súperovi opäť podľahli.

Tipsport liga – 19. kolo – Detva

HC 07 Detva vs. HC´05 iClinic Banská Bystrica 2:1 (1:0, 0:0, 1:1)

Góly: 13. Ščurko (Puliš, Murček), 48. Matej Giľák (Valent), 56. Higgs (Asselin). Zápas sledovalo 799 divákov.

Zostava HC 07 Detva:  Petrík – Chovan Mar., Kuklev, Sládok, Hraško, Fekiač F., Šimon, Hedera, Gachulinec – Ščurko, Murček, Puliš – Ďaloga, Fekiač V., Gašpar – Tibenský, Chovan Mat., Král – Giľák, Valent, Surový

Zostava HC 05 iClinic Banská Bystrica: Williams – Miller, Marshall, Mihalik, Sloboda, Ďatelinka, Kubka, Nemčík, Sarvaš – Selleck, Buc, Asselin – Török, Higgs, Sýkora – Gabor, Šťastný, Kabáč – Varga, Lichanec, Bartánus

V nedeľu 4. novembra môžu barani svoje zaváhanie napraviť v domácom stretnutí proti Miškolcu. Úvodné buly je naplánované na 17.00 hod.