Po výhre 3:2 v treťom zápase už išlo v tom štvrtom domácej Dukle o všetko. V prípade prehry by sa totižto rozlúčili so sezónou. Naopak banskobystrickí hokejisti chceli by sa vďaka výhre stali prvými semifinalistami.

Dukla Trenčín – HC’05 Banská Bystrica 5:4 pp a sn (1:0, 2:2, 1:2 – 0:0, 1:0)

Góly: 18. Petrovický (Mikula, Dudáš), 24. Petrovický, 25. Filo (Dudáš, Koyš), 59. Melichárek (Hlinka, Dudáš), roz. nájazd Dudáš – 22. Surový (Kytnár, White), 38. Guimond (Hudec, Handzuš), 41. Kudrna (Handzuš, Hudec), 57. Kafka (Handlovský, Rosandič). Zápas sledovalo v Trenčíne 4180 divákov.
/na zápasy 1:3/

Zostava Dukla Trenčín: Konrád – Bokroš, Kozák, Andersons, Dudáš, Habšuda, Novajovský, Hochcel – Melichárek, Hlinka, Šišovský – Filo, Stantien, Koyš – Petrovický, Zlocha, Mikula – Hudec, Daniška, Berák

Zostava HC’05 Banská Bystrica: Košarišťan – Rosandič, Gründling, Bambúch, Kousalík, Guimond, Biro – Kudrna, Hanzduš, Hudec – Surový, Kytnár, White – Handlovský, Heizer, Kafka – Matoušek, Zigo, Kadura – Lamper

HC '05 Banska Bystrica - Dukla Trencin, hokej | REGIONAL MEDIA, s.r.o.Úvod zápasu prerušili domáci fanúšikovia, ktorí zasypali ľad pokladničnými blokmi. Hrať sa začalo až s 15-minútovým oneskorením. Prvá veľká príležitosť prišla v 7. minúte, keď sa do samostatného nájazdu dostal domáci Zlocha, no na Košarišťana nevyzrel. Všetko podstatné sa udialo až v závere prvej tretiny. Najprv barani nevyužili prečíslenie troch na jedného a z následného protiútoku sa presadil Petrovický a otvoril skóre stretnutia – 1:0.

Vedenie domácim ale nevydržalo dlho, pretože už po 65 sekundách prostrednej časti efektným blafákom vyrovnal Surový. Trenčania po inkasovanom góle zatlačili hostí. Z tlaku vyústila presilová hrá piatich proti trom. Tú na radosť domácich priaznivcov využil svojím druhým gólom v stretnutí Petrovický a poslal vojakov opäť do vedenia. Banskobystričania sa nestihli ani spamätať a o necelých 30 sekúnd lovili puk zo svojej siete po tretíkrát. Dudášovú strelu od modrej tečoval Filo – 3:1. Hostia následne ožili, no Konrád svoje mužstvo držal nad vodou. V 38. minúte dostali barani výhodu početnej prevahy. Tú aj vďaka tvrdej strele obrancu Guimonda využili a znížili náskok Trenčanov na rozdiel jedného gólu.

HC '05 Banska Bystrica - Dukla Trencin, hokej | REGIONAL MEDIA, s.r.o.Efektívny vstup do tretej dvadsaťminútovky si pripísali barani, keď už po 30-sekundách hry prestrelil domáceho gólmana Kudrna a začínalo sa odznova. Dukla sa po inkasovanom góle nevedela dostať do tempa, bola v kŕči. V hre ich stále držal len Konrád, ktorý si pripísal viacero úspešných zákrokov. Ten však bol prikrátky na dorážku Kafku, ktorý tak v 57. minúte poslal hostí prvýkrát do vedenia. Trenčín v záverečnej hre bez brankára však stihol ešte vyrovnať, keď Melichárek prepasíroval puk za Košarišťanov chrbát.

Nasledovalo predĺženie, v ktorom sa vyskytla len jedna veľká šanca. V 70. minúte mohol rozhodnúť domáci útočník Hlinka, no stroskotal na banskobystrickom brankárovi. Na rad prišli samostatné nájazdy. V nich bol úspešný len jeden strelec. Na radosť domácich to bol Martin Dudáš a vďaka nemu si Trenčania predĺžili sezónu, keď v štvrtom zápase porazili Banskú Bystricu 5:4 po samostatných nájazdoch.

Piaty zápas je na programe v pondelok 9. marca pod Urpínom. Začiatok stretnutia je naplánovaný na 17.00 hod.