Banskobystričania naladení výhrou nad Nitrou cestovali v rámci 5. kola Tipsport ligy na ľad trápiacej sa Žiliny. Domáci vlci okupovali predposledné dvanáste miesto so ziskom troch bodov. Proti favoritovi stretnutia sa však chceli vytiahnuť.

Barani vstúpili do duelu výborne. Už v 3. minúte dvíhal ruky nad hlavu Kabáč. Ten však trafil iba brvno domácej svätyne, puk čiaru neprešiel, čo potvrdil aj videorozhodca. Nepremenená šanca hostí dlho mrzieť nemusela. Po faule Jankoviča hrali Banskobystričania presilovú hru, v ktorej zovreli vlkov a Tamáši z dorážky otvoril skóre. Mikoláš v bráne Žiliny mal počas prvej tretiny plné ruky práce. V 12. minúte mal domáci gólman šťastie, keď Ďatelinka pred poloprázdnou bránou netrafil puk ideálne. V 13. minúte dostali prvú početnú výhodu aj hokejisti spod Dubňa. V presilovke ale mohli inkasovať. Češík sa s Kabáčom dostali do protiútoku a druhý menovaný opečiatkoval žŕdku. Ako sa využívajú presilové hry ukázali barani v 17. minúte. Po peknej kombinácii po osi Miller – Sýkora sa puk dostal ku Šťastnému a ten nedal Mikolášovi šancu – 0:2. Žilinčania sa hneď otriasli a po 50-tich sekundách znížili zásluhou Reháka.

Aj v druhej časti bol zamestnanejším mužom v maske domáci Maroš Mikoláš. Ten predviedol svoje kvality v 21. minúte pri strele Marshalla. Hostia sa snažili zvýšiť svoj náskok, ich snahy ale stroskotávali na brankárovi MsHK Mikolášovi. V 27. minúte si poradil aj so strelou Ziga spomedzi kruhov. Na druhej strane sa musel otáčať aj Baroš pri brejku Ondruša, ktorý však na gólmana hostí nevyzrel. V polovici dejstva sa porúčal na lavicu hanby domáci Beránek. Barani zavreli Žilinu, no gól výbornému Mikolášovi streliť nedokázali. Presilovku si zahrali aj vlci, ktorí však pochodili rovnako ako ich súper.

Do tretej dvadsaťmintovky vstúpili hostia v početnej výhode, tentokrát si však vážnejšiu šancu nevypracovali. Na druhej strane sa skóre nemenilo ani pri vylúčení Sýkoru. V 48. minúte mal gól na hokejke Varga. Ten sa dostal k odrazenému puku po strele Sýkoru, lenže Mikoláš rybičkou zabránil hosťujúcemu útočníkovi skórovať. V 53. minúte sa domáci kapitán Balej zbytočne vyfauloval, dostal 2+2 minúty a barani mali výbornú možnosť navýšiť svoje vedenie. Hokejisti spod Urpína mali miestami veľký tlak, v ceste za gólom však vždy stroskotali na brankárovi Mikolášovi. Zdalo sa, že hostia napriek nepremeneným šanciam dokážu zápas doviesť do víťazného konca. Proti bol ale Matejka, ktorý v 58. minúte ťažil z výbornej práce Rudolfa Hunu a vyrovnal.

Išlo sa tak do predĺženia. V ňom o dokonalom obrate Žiliny rozhodol v 62. minúte v prečíslení Michal Bárta. Barani tak premrhali dvojgólové vedenie a nakoniec odchádzajú spod Dubňa iba s bodom.

Tipsport liga – 5. kolo – Žilina

MsHK Žilina vs. HC´05 iClinic Banská Bystrica 3:2 po predĺžení (1:2, 0:0, 1:0 – 1:0)

Góly: 18. Rehák (Beránek, Jankovič), 58. Matejka (Huna), 62. Bárta (Piegl) – 4. Tamáši (Asselin, Faillé), 17. Šťastný (Miller, Sýkora). Zápas sledovalo 423 divákov.

Zostava MsHK Žilina: Mikoláš – Jankovič, Žilin, Kučný, Bagin, Piegl, Matejka, Mendrej – Bárta, Húževka, Balej (C) – Jenčík, Surovka, Huna – Beránek, Rehák, Hvíla – Síkela, Hrazdíra, Ondruš

Zostava HC´05 iClinic Banská Bystrica: Baroš – Ďatelinka, Marshall, Miller, Kubka, Mihalik, Sloboda, Biro, Giľak – Šťastný, Faillé, Asselin – Varga, Zigo, Sýkora – Tamáši, Surový, Belluš – Török, Češík, Kabáč

V utorok na domácom ľade privítajú zverenci trénera Cemana maďarský tím MAC Budapešť. Úvodné buly je stanovené na 17.30 hod.