V 47. kole Tipsport ligy odohrali barani zápas na ľade domácej Žiliny. Bystričania vstupovali do zápasu s vedomím ich upevnenia lídra v tabuľke. Vlci sú známi svojím húževnatým hokejom, avšak barani uspeli v riadnom hracom čase.

Gólový klaksón zaznel už hneď v prvej minúte zápasu, keď domáci po teči Konečného otvorili skóre. V 8. minúte mohli barani vyrovnať na 1:1, avšak puk trafil len pravú tyč. Žilina mohla svoje skóre po prečíslení 2 na 1 navýšiť o dvojgólový rozdiel, avšak Kliment trafil len pripraveného Lukáša. Domáci si dokázali vytvoriť tlak, ktorý však nezužitkovali. Po chybe v domácej obrane dokázali barani v poslednej minúte úvodnej tretiny vyrovnať po góle Failleho.

Úvod druhej tretiny otvorila delovka Ďatelinku od modrej čiary, ktorá však neskončila za chrbátom domáceho brankára. V 26. minúte mal Češík na svojej hokejke druhý gól baranov, no puk poslal tesne vedľa pravej tyčky. Zápas sa vyvíjal vyrovnane a oba celky si vypracovali pekné gólové akcie. V posledných dvoch minútach Bubela tvrdým zákrokom zasiahol Juríka. Faul sa nepískal a barani prešli do útočnej tretiny, kde z nenápadnej akcie odskočili na rozdiel jedného gólu po strele Bubelu.

V poslednej tretine si v prvej desaťminútovke nevytvoril žiaden celok vážnejšiu gólovú šancu. Opakom bola druhá polovica tretej tretiny, keď vlci v 56. minúte v prečíslení 2 na 1 mohli vyrovnať. Stupka však tesne minul pravú tyč. V 57. minúte mohol ešte Surový streliť poistku, avšak Mikoláš predviedol pekný zákrok. V poslednej sekunde zápasu domáci hráč prekonal  Lukáša. Videorozhodca ale gól neuznal a banská Bystrica si so Žiliny odváža víťazstvo 2:1.

Tipsport liga – predohrávka 47. kola – Žilina

MsHK DOXXBet Žilina vs. HC´05 iClinic Banská Bystrica 1:2 (1:1, 0:1, 0:0)

Góly: 1. Konečný (Holovič) – 20. Faille (Asselin), 39. Bubela (Hohmann, Bartánus). Zápas sledovalo 724 divákov.

Zostava MsHK DOXXbet Žilina: Mikoláš – Kozák, P. Mikuš, Juraško, Andersons, Hatala, Martin Mazanec, Mendrej, Michal Roman – Tvrdoň, R. Hruška, T. Pospíšil – Klimenta, Holovič, Konečný – Švihálek, Ondruš, J. Jurík – Stupka, Rogoň, Dolinajec

Zostava HC´05 iCLINIC Banská Bystrica: Lukáš – Kubka, Ďatelinka, Delisle, G. Gélinas, Sedlák, Mihálik, Košecký – Lamper, T. Surový, Brittain – Hohmann, Bubela, Bartánus – Bortňák, Faille, Asselin – Gabor, Češík, Kabáč – Tamáši

Nový mesiac odštartujú barani na domácom ľade pohronským derby proti Zvolenu a to v piatok 2. februára o 17.30 hod.