Po výborne zvládnutom piatkovom zápase v Košiciach cestovali banskobystrickí hokejisti s víťaznými chúťkami aj pod Zobor, na ľad aktuálne tretieho tímu extraligovej tabuľky. Samotný zápas však mal úplne iný priebeh, ako zverenci trénera Miroslava Chudého očakávali.

HK Nitra – HC’05 Banská Bystrica 8:2 (3:2, 3:0, 2:0)

Góly: 1. Štefanka (Milo), 12. Slovák (Stümpel, Ordzovenský), 14. H. Ručkay (Stümpel), 22. Mezei (Tománek, Lelkeš), 25. H. Ručkay (Slovák, Stümpel), 27. H. Ručkay (Stümpel, Ordzovenský), 53. Štefanka (Mezei, Lelkeš), 59. Bajtek (L. Novák) – 3. Handzuš (Kadura, Hudec), 15. Kafka. Zápas sledovalo v Nitre 3190 divákov.

Zostava HK Nitra: Lakosil – Ordzovenský, Nádašdi, Mezei, Bednár, Milo, Kuzma, Bačík – Slovák, Stümpel, H. Ručkay – Lelkeš, Štefanka, Tománek – J. Ručkay, L. Novák, Bajtek – Mráz, Novotný, Pupák – Piačka

Zostava HC’05 Banská Bystrica: Košarišťan (12. Wiikman) – Nicastro, Rosandič, Čížek, Biro, Gachulinec, Peckham, Bambúch – Kadura, Handzuš, Hudec – Kafka, Preisinger, Handlovský – White, Kytnár, Lunter – Matoušek, Zigo, Lamper – Bendík

Hokej - HC 05 Banska Bystrica - HK Nitra, 31.03.2014, Banska BystricaUž v prvej minúte sa domáci corgoni ujali vedenia, keď sa Košarišťanovi nepodarilo skrotiť strelu Mila od modrej čiary a puk mu prepadol za chrbát, kde ho do prázdnej bránky bez problémov dotlačil Štefanka. Banská Bystrica síce v tretej minúte reagovala presnou strelou Handzuša spomedzi kruhov, no boli to Nitrania, ktorí sa opäť ujali vedenia v stretnutí počas presilovej hry v dvanástej minúte zásluhou Slováka. Košarišťana v bránke hostí vzápätí vystriedal Wiikman, ani on si však čistý štít dlho neudržal. V štrnástej minúte totiž ako nôž maslom prešiel obranou baranov rýchlonohý Henrich Ručkay a skóroval. Banská Bystrica síce okamžite znížila na 2:3 po peknej individuálnej akcii Kafku, no to bolo z jej strany na dlhší čas všetko.

V druhej tretine ovládol dianie na ľadovej ploche domáci tím. V dvadsiatej druhej minúte ešte stihol Peckham zabrániť Stümpelovi v gólovej dorážke, no o niekoľko sekúnd neskôr zastavila Mezeiovu prudkú strelu počas hry v početnej výhode až sieť banskobystrickej bránky. O tri minúty neskôr sa spomedzi kruhov opäť presadil Henrich Ručkay a zvýšil vedenie Nitranov na 5:2. Barani pokračovali v nedisciplinovanej hre, ktorá v dvadsiatej šiestej minúte vyústila do takmer minútovej presilovky domácich o dvoch hráčov. Krátko po návrate vylúčeného Čížeka na ľad našiel Stümpel ideálnou prihrávkou Henricha Ručkaya, ktorý zaznamenal hetrik. Do druhej sirény mohli Banskobystričania korigovať nepriaznivý vývoj šancami Kaduru a Kytnára, proti bol však nitriansky gólman Lakosil.

Hokej - HC 05 Banska Bystrica - HK Nitra, 31.03.2014, Banska BystricaV záverečnom dejstve si Nitrania bez väčších problémov udržiavali bezpečný náskok a do päťdesiatej minúty ho mohli dokonca navýšiť, šance Jakuba Ručkaya a Stümpela ale gólom neskončili. V päťdesiatej tretej minúte to už domácim hokejistom vyšlo, keď Mezeiovu strelu tečoval za Wiikmanov chrbát Štefanka. Tragický výkon Banskobystričanov v tomto stretnutí bol zavŕšený dve minúty pred záverečnou sirénou po dvojnásobnom zakončení Bajteka, ktoré musel odobriť až videorozhodca. Nitrania si vzápätí vychutnali zaslúženú standing ovation od zaplneného štadióna.

Po dvoch zápasoch na klziskách súperov sa hokejisti Banskej Bystrice predstavia na domácom ľade už v piatok 23. januára. Úvodné buly je naplánované na 17.30 hod.