BBonline.sk (Samuel Červeňanský), video: huste.tv | 14.11.2018

V najvyššej hokejovej súťaži čakal na baranov tabuľkový súboj susedov proti Novým Zámkom. Novozámčania sú v tomto roku veľkým prekvapením súťaže, pretože dokázali byť niekoľko kôl lídrom súťaže a aktuálne sa držia stále v prvej šestke. Na druhej strane mohli barani v tomto zápase v prípade plného bodového zisku preskočiť svojho súpera v tabuľke.

Úvodné minúty nezačali Banskobystričania ideálne, pretože už v prvej minúte zápasu pocestoval Selleck na trestnú lavicu. Presilovku ale Nové Zámky neodohrali podľa očakávaní, a barani tak prežili prvé oslabenie. V 4. minúte pohrozili barani rýchlou kombináciou v útočnom pásme, ale nahodenie Mihálika nikto z hráčov nezužitkoval. V 6. minúte si zahrala aj Banská Bystrica prvú presilovku, ale aj pod tlakom ktorý si vytvorila, nedokázala Košarišťana vážnejšie ohroziť. Prvý gól prišiel v 13. minúte, keď našiel Higgs presnou nahrávkou Asselina, ktorý už puk usmernil pomedzi betóny Košarišťana. O minútu neskôr pohrozili aj hostia, ale Nejezchleba z dobrej pozície neprekonal Williamsa. Barani si svoje skóre navýšili v 16. minúte po dobre umiestnenej strele Higgsa. Prvá tretina sa tak baranom vydarila.

V druhom dejstve potrebovali Nové Zámky čo najskôr streliť gól aby tak dotiahli dvojgólový náskok baranov. Túto šancu im ponúkli hostia v 22. minúte, keď Sloboda za sekanie pocestoval na trestnú lavicu. Novozámčanom sa podarilo streliť kontaktný gól po presnom zásahu Urbana. Hra sa začala prelievať zo strany na stranu. Do dvojgólového vedenia mohol baranov vrátiť Šťastný, ale na dvakrát neprekonal brankára domácich. Barani v nasledujúcich minútach prekorčuľovali svojho súpera, ktorý sa len sporadicky dostal k Williamsovi. Od 30. minúty ale hra na oboch stranách znervóznela, čoho následkom bolo až príliš časté vylúčenia. V 35. minúte dokázali udrieť v oslabení aj barani, ale Marshallovo nahodenie skoval brankár do lapačky. Záver zápasu nepriniesol gól, a v druhej tretine sa dokázali Nové Zámky priblížiť na rozdiel jedného gólu.

Do záverečnej tretiny išli oba celky útočne naladené, keďže o plnom bodovom zisku mohla rozhodnúť záverečná dvadsaťminútovka. Najväčšie problémy vytváral prvý kanadský útok, ktorý dostával domácich pod tlak. Banskobystričania sa snažili držať puk čo najďalej od Williamsa. Barani si to však pokazili v 48. minúte, keď poputoval na trestnú lavicu Varga. Početnú výhodu domáci druhýkrát v zápase využili, keď si pred bránku baranov nakorčuľoval Kudla a ten už dostal puk za chrbát Williamsa. Posledná tretina sa týmto gólom náramne zdramatizovala. V 52. minúte sa domáci prihlásili opäť k slovu, ale Zbořilovi v rozhodujúcej chvíli odskočil puk. O dve minúty neskôr mohli dvíhať hokejky barani, ale Češíkovu snahu obtočiť sa okolo brány Košarišťaň zneškodnil. Po šesťdesiatich minútach tak nasledovalo predĺženie.

O víťazovi rozhodla štvrtá minúta predĺženia, keď Kudla vysunul do samostatného úniku Štraucha, ktorý blafákom nedal Williamsovi žiadnu šancu.

Tipsport liga – 21. kolo – Nové Zámky

HC Mikron Nové Zámky vs. HC´05 iClinic Banská Bystrica 3:2 pp (0:2, 1:0, 1:0 – 1:0)

Góly: 22.  Urban (Kudla, Štrauch), 48.  Kudla (Bajtek, Štrauch), 63.  Štrauch (Kudla, Košarišťan) – 12.  Asselin (Higgs, Marshall),15.  Higgs (Selleck).

Zostava HC Mikron Nové Zámky: Košarišťan – Kudla, Andersons, Henderson, Hain, Novák, Ordzovenský, Hatala – Štrauch, Urban, Bajtek – Jurík, Zbořil, Rogoň – Nejezchleb, Jakúbek, Slávik – L. Buc, Fábry, Ondrušek

Zostava HC´05 iClinic Banská Bystrica: Williams – Miller, Marshall, Mihalik, Sloboda, Ďatelinka, Kubka, Biro – Selleck, Higgs, Asselin – T. Török, Faille, Bartánus – Gabor, Češík, Kabáč – Lichanec, A. Šťastný, Varga

V ďalšom kole pocestujú barani pod Tatry, kde v piatok 16. novembra o 17.00 odohrajú zápas proti Popradu.