Hokejisti spod Urpína sa v 25. kole Tipsport Ligy predstavili na ľade v Budapešti, ktorá doteraz stála v tabuľke na 10. mieste. Favoritovi zápasu však domáci zo začiatku dýchali na krk a fanúšikom tak dali niekoľko krát dôvod na radosť.

Od začiatku zápasu prevládala väčšia útočná aktivita na strane baranov, ktorí si v priebehu piatich minút vypracovali viacero akcií. Z tých dokázali hostia ťažiť v 7. minúte zásluhou Ziga, ktorý spracoval prihrávku od Failleho a otvoril skóre zápasu. Domáci však dlho neváhali a o minútu neskôr si zaváhanie pri rozohrávke všimol domáci Klempa, ktorý vyrovnal tak stav na 1:1. Domáci navyše mohli ísť do vedenia, no Bodó v samostatnom úniku nedokázal prestreliť Williamsa. Prvé vylúčenie v zápase si vyslúžili domáci a na trestnú lavicu si za podrazenie sadol Negrin. Aj keď hostia nevyužili presilovku vo svoj prospech, Šťastný v 12. minúte dorazil odrazený puk a po druhýkrát sa Bystričania dostali do vedenia. Budapešť zopakovala predošlú situáciu a jednogólový rozdiel v 14. minúte po zaváhaní bystrickej rozohrávky vyrovnal Bodó. V streleckom ródeu pokračoval hosťujúci Selleck, ktorí opäť dostal baranov do vedenia. Za stavu 3:2 si za hákovanie na trestnú lavicu sadol domáci hráč Burt, no k nemu sa pripojil aj hráč Banskej Bystrice Gabor za filmovanie. Počas hry 4 na 4 si hráči nevypracovali väčšie strelecké šance, ale ihneď po skončení sa Bystričania dostali do oslabenia o dvoch hráčov.

V divokom hokeji hráči pokračovali aj v druhej tretine. Domácim presilovka o dvoch hráčov vyšla v prvej pol minúte a zásluhou Klepmu vyrovnali stav na 3:3. Barani však neprestávali s tlakom a prinútili tak domácich k ďalšiemu nedovolenému bráneniu. Bystrickí hokejisti svoju presilovku využili hneď v prvých sekundách a spomedzi kruhov sa v 24. minúte presadil Asselin. Baranom sa po štvrtýkrát v zápase podarilo dostať do vedenia, ktoré si postrážili aj po nasledujúcom oslabení. Ani za zvýhodneného stavu tlak Bystrice neutíchal a po viacerých odrazených pukoch v 29. minúte, Asselin opäť dokázal prekonať domáceho brankára Bálizsa. Možnosť zvýšiť skóre na trojbodový rozdiel mala Bystrica aj pri ďalšej presilovke, ktorú im ponúkol Pozsgai za podrazenie. Tú barani nevyužili a na strane domácich prišlo po nepríjemnom strete hráča Bystrice a brankára Bálizsa k striedaniu. V 39. minúte nastúpil do brány domácich Rajna, ktorého pozornosť Bystričania ihneď otestovali, no ten tlaku do závere tretiny odolal.

Poslednú tretinu otvorili lepšie hostia a v druhej minúte vyskúšali pozornosť Williamsa hneď dvakrát, ten však odolal. Následne si Bystričania zahrali presilovku, z ktorej dokázal skórovať Higgs a v 45. minúte tak zvýšil ich náskok na rozdiel troch gólov. Hostia sa po faule Gabora v 55. minúte dostali do oslabenia, no domáci z toho nedokázali profitovať. Tri minúty pred koncom sa barani dostali do prečíslenia 3 na 2, no zakončenie bystrického hráča skončilo len v Rajnovej lapačke. V závere tretiny si za hrubosť sadol na trestnú lavicu hosťujúci Asselin. Domáci tak mali šancu skresať trojgólový rozdiel, ale ani to sa im nepodarilo, a tak barani odchádzajú z Budapešti s ďalším víťazstvom.

Tipsport liga – 25. kolo -Budapešť

MAC Budapešť vs. HC´05 iClinic Banská Bystrica 3:6 (2:3, 1:2, 0:1)

Góly: 8. Klempa, 14. Bodó (Orban, Nagy), 21. Klempa (Dudás, Bodó) – 7. Zigo (Faille, Mihalik), 12. Šťastný (Ďatelinka, Varga), 16. Selleck (Higgs, Asselin), 24. Asselin (Sloboda, Sýkora), 29. Asselin (Higgs, Marshall) 45. Higgs (Faille, Sloboda).

Zostava MAC Budapešť: Bálizs (39. Rajna) – Negrin, Dudás, Burt, Fejes, Pozsgai, Vokla, Bugár – Orban, Nagy, Bodó – Klempa, Brown, Dansereau – Odnoga, Terbócs, Szabad – Kreisz, Majoross, Szigeti

Zostava HC´05 iClinic Banská Bystrica: Williams – Nemčík, Marshall, Mihalik, Sloboda, Ďatelinka, Kubka, Biro – Selleck, Higgs, Asselin – Zigo, Faille, Sýkora – Gabor, Češík, Kabáč – Lichanec, Šťastný, Varga – Török

Najbližšie sa barani predstavia v utorok 27. novembra o 17.30 hod na ľade MsHK Žilina.