V 27. kole Tipsport ligy sa stretli dva tímy z rozdielnych postavení v tabuľke. Rozdiel triedy bolo cítiť už v prvej tretine a o víťazovi rozhodla efektivita využitých presiloviek. Barani si aj po troch góloch domácich dokázali podržať náskok a v tomto zápase jasne triumfovať.

Už v úvode zápasu ponúkli barani Žiline dve presilovky keď sa najprv nechal vylúčiť Sýkora a o minútu neskôr aj Nemčík. Početnú výhodu o dvoch však domáci nevyužili a v 4. minúte poputoval aj hráč Žiliny na trestnú lavicu. Na druhej strane však barani už boli efektívny keď prvú presilovú hru využil Šťastný. Následne sa dostala aj Banská Bystrica do výhody o dvoch hráčov. Presilovku ale ani barani nedokázali zúžitkovať a zápas tak pokračoval s jednogólovým vedením hostí. V 12. minúte už barani viedli 2:0, keď sa puk po Asselinovej prihrávke odrazil šťastne od korčule Kučného, a našiel tak medzeru v bránke Fučíka. O päť minút neskôr zase zvyšoval Higgs, ktorý sa najlepšie zorientoval pred gólmanom a jeho strela zapadla do bránky hostí. Prvá tretina tak skončila pre Banskú Bystricu úspešne v pomere 3:0.

Zápas pokračoval pohodovo pre baranov aj v druhom dejstve, pretože vylúčenia na domácej strane boli opäť časté. V 26. minúte zvyšoval Zigo na 4:0, ktorého následná dorážka bola pridlhá pre Fučíka. Vlci sa ale tiež nenechali zahanbiť a o pár sekúnd neskôr už bolo znížené z hokejky Nikolaja. Barani však pokračovali v obrovskom nápore a potrestali ďalšie vylúčenie na strane domácich. V 30. minúte si ďalší gól pripísal Sýkora, ktorého strela z prvej prepadla Fučíkovi za chrbát. V bránke Žiliny od tejto minúty vystriedal Fučíka Mikoláš. Ďalší vývoj tretiny pokračoval v nekoncentrovanej hre Žiliny ktorá bola opäť potrestaná za fauly. Na hrozivých 6:1 zvýšil v 32. minúte druhým gólom Šťastný, ktorý bez problémov skóroval do odkrytej bránky. Po góle však barani zvoľnili tempo a domácim sa tak otváral priestor na kombináciu. Viac priestoru dali v 36. minúte Bártovi, ktorého nahodenie prepadlo za chrbát Baroša. V závere tretiny však dokázali domáci opäť znížiť, keď dokázal strelu od modrej šikovne tečovať Síkela. Druhá tretina tak skončila na góly 3:3.

Do poslednej tretiny tak domáci nastúpili s jasným cieľom čo znížiť. V 43. minúte im to však prekazili barani, ktorí vo vlastnom oslabení zvýšili na rozdiel štyroch gólov z hokejky Failleho. Po góle sa však barani uzavreli a domáci tak mali pred sebou veľmi ťažkú úlohu. Hra sa postupne vyvážila, ale do väčšej akcie sa už barani nehrnuli. Potrebný náskok na výhru mali barani nastrieľaní, a Žilina tak musela klásť veľkú iniciatívu na kontaktný gól. Početnosť streľby taktiež nebola taká vysoká ako v predošlých tretinách a brankári tak ostali s minimum zákrokov. V 57. minúte vyzerala sľubne šanca Ziga, pred ktorým však Mikuláš puk skryl do svojej lapačky. V zápase tak gól už nepadol a o víťazstve rozhodla efektivita využitých presiloviek.

Tipsport liga – 27. kolo – Žilina

MsHK DoxxBet Žilina vs. HC´05 iClinic Banská Bystrica 3:7 (0:3, 3:3, 0:1)

Góly: 26. Žilin (D. Rehák, J. Milý), 36. Barta (Žilin, Síkela), 39. Síkela (Dubeň, Beránek) – 5. A. Šťastný (B. Marshall), 12. Asselin (Higgs, K. Sloboda), 16. Higgs (B. Marshall), 26. Zigo (Higgs, Faille), 30. J. Sýkora (K. Sloboda, Asselin), 32. A. Šťastný (Higgs, É. Faille), 43. É. Faille. Zápas sledovalo 523 divákov.

Zostava MSHK DOXXBET Žilina: Fučík (30. Mikoláš) – Turian, Kučný, M. Hudec, Jankovič, Žilin, Piegl, Dubeň – Balej, Podešva, Jenčík – Rudolf Huna, Húževka, Beránek – Hvila, J. Ručkay, Barta – J. Milý, D. Rehák, Síkela – F. Ondruš

Zostava HC ’05 iClinic Banská Bystrica: S. Baroš – B. Marshall, Nemčík, K. Sloboda, Mihálik, Petrinec, Ďatelinka – Asselin, Higgs, Selleck – J. Sýkora, É. Faille, Zigo – Kabáč, Češík, Gabor – R. Varga, A. Šťastný, T. Török

Vo štvrtok 29. novembra o 17.30 hod privítajú barani na domácom ľade HK Orange 20.