V utorok pokračovala najvyššia domáca hokejová súťaž zápasmi osemnásteho kola. Po tesnej domácej prehre s Popradom cestovali tentoraz Banskobystričania pod Dubeň, kde na nich čakal súper z druhej polovice tabuľky. Napriek tomu, že v zápase so Žilinou boli barani papierovými favoritmi, proti agresívnym vlkom to nemali vôbec jednoduché.

MsHK DOXXbet Žilina – HC ’05 Banská Bystrica 3:2 po sam. nájazdoch (0:0, 2:1, 0:1 – 0:0, 1:0)

Góly: 22. Jabrocký (Š. Novotný), 38. Kristek (Milan Procházka), rozhodujúci sam. nájazd: Kristek – 39. White (Kafka, Biro), 54. M. Hudec (Kudrna). Zápas sledovalo v Žiline 620 divákov.

Zostava MsHK Žilina: Križan – Bajaník, S. Hudec, Dresler, Ďurkech, Krčula, Dlouhý, Bobček, J. Hertl – Kanko, Kristek, Milan Procházka – Šimko, Š. Novotný, Jabrocký – Drevenák, O. Rusnák, Valášek – Schroner, Drábek, Haluza

Zostava HC´05 Banská Bystrica: Wiikman – Jaborník, Rosandič, Luža, Bambúch, Gachulinec, Biro, J. Predajniansky – Block, Kytnár, M. Hudec – Kafka, White, Handlovský – Róth, Zigo, Kudrna – Bendík, Matoušek, R. Gašpar

HC '05 Banska Bystrica - MsHK Zilina, 3.1.2014Už v štvrtej minúte, počas prvej presilovej hry domáceho tímu, pálil tesne vedľa Wiikmanovej bránky Kristek. V deviatej minúte bol fínsky brankár v službách Banskej Bystrice v permanencii opäť, keď zasahoval proti strele osamoteného Rusnáka. Tento zákrok bol zároveň jeho posledným v zápase, pretože sa zranil. Medzi žrďami ho musel nahradiť Košarišťan. V štrnástej minúte, pri hre v oslabení sa do prečíslenia dostal Handlovský s Whiteom, no Križan svoje mužstvo pri šanci amerického útočníka podržal.

V úvode prostredného dejstva sa diváci na žilinskom zimnom štadióne dočkali prvého gólu stretnutia po individuálnej akcii a tvrdom zakončení Jabrockého. V 26. minúte sa domáci pri hre v početnom oslabení dostali do ďalšej príležitosti, Šimko však v dobrej pozícii nemieril presne. O osem minút neskôr mal ďalší gól na hokejke Haluza, ktorému stačilo trafiť prázdnu banskobystrickú svätyňu, no aj on v koncovke zlyhal. V 38. minúte sa Žilinčania zaslúžene dočkali druhého presného zásahu po spolupráci Procházku so zakončujúcim Kristekom. Radosť z dvojgólového vedenia však domácim dlho nevydržala, keďže o minútu neskôr si obrana vlkov nešťastne zrazila vyrazený puk do vlastnej bránky. Pred druhou sirénou ešte Kristek stihol rozozvučať konštrukciu Košarišťanovej svätyne, ale do šatní sa išlo za stavu 2:1 pre domácich.

HC '05 Banska Bystrica - MsHK Zilina, 3.1.2014Po piatich minútach tretej tretiny udržal svoj tím v hre skvelým zákrokom Košarišťan, ktorý zlikvidoval samostatný únik Šimka. Až v druhej polovici posledného dejstva sa zobudili aj hostia. V 52. minúte najprv veľa nechýbalo Bambúchovej strele, aby o dve minúty neskôr dorazil vyrazenú Kudrnovu strelu za Križanov chrbát kapitán baranov Hudec. Žilinská odpoveď mohla byť okamžitá, no Košarišťan v bránke hostí úradoval pri veľkých príležitostiach Drevenáka a Drábeka. Do konca poslednej dvadsaťminútovky ešte mohli strhnúť vedenie na stranu domácich Hudec s Novotným, no obaja menovaní stroskotali na dobre chytajúcom gólmanovi baranov. V predĺžení si ani jeden tím nevypracoval výraznejšiu gólovú šancu, preto si Banskobystričania v druhom zápase v rade vyskúšali atmosféru samostatných nájazdov. V nich sa stal hrdinom domáci Kristek, ktorý v súboji s jediným banskobystrickým úspešným exekútorom Whiteom v štvrtej sérii ťahal za dlhší koniec a rozhodol o dvoch bodoch pre svoj tím.

Už v piatok 31. októbra je na programe derby zápas so Zvolenom. Začiatok duelu pod Pustým hradom je naplánovaný na 18.00 hod.