Po prehrách v Tampere a v Poprade sa banskobystrickí hokejisti predstavili v Nitre. Barani v úvodnom kole tejto sezóny doma podľahli corgoňom 2:3 po predĺžení a svojmu súperovi chceli na jeho ľade požičané vrátiť.

Hosťujúci hokejisti sa od začiatku vrhli na svojho súpera a v 5. minúte už viedli, keď sa strelou bez prípravy presadil Bartánus. Na 2:0 mohol zvýšiť Brejčák, no toho vychytal Halo. Zverenci trénera Országha následne začali faulovať a ponúkli domácim šancu na vyrovnanie. To sa nakoniec zrodilo v 15. minúte pri presilovke o dvoch hráčov. Obranca Milam vypálil od modrej čiary a prestrelil Lassilu. Barani sa však pozviechali a do konca tretiny otočili misky váh na svoju stranu. Najprv po Surového prihrávke skóroval z úniku Faille a ten istý hráč 28-sekúnd pred koncom zvýšil náskok hostí už na 3:1.

Tréner Nitry Andrej Kmeč reagoval na nepriaznivý stav výmenou brankárov. Ani Eric Hartzell však čisté konto dlho neudržal. Už po 101 sekundách ho prekonal pohotovou strelou Bubela. A keď sa v 24. minúte presadil aj Lunter, s corgoňmi to nevyzeralo dobre. Banskobystričania boli pri chuti a v druhej časti sa presadili ešte dvakrát. V 27. minúte predviedli hostia peknú kombináciu na ktorej konci stál Gabor – 1:6. Do listiny strelcov sa zapísal aj obranca Branislav Kubka, ktorého nevýrazná strela prepadla Hartzellovi až do brány. Nitrania tak opäť striedali brankárov a medzi tri žrde sa vrátil Halo. Na domácej strane mohol znížiť Blackwater, ten si však vylámal zuby na Lassilovi.

Barani boli pri chuti a aj v tretej časti mali ďalšie príležitosti na zvýšenie svojho náskoku. V 44. minúte po prihrávke Gabora mal hetrik na hokejke Faille, domáci brankár Halo mu však prekazil radosť výborným zákrokom. Mikrosúboj týchto dvoch hráčov bol k videniu aj v 54. minúte počas presilovky baranov, no Halo opäť z neho vyšiel víťazne. Skóre mohol ešte v závere kozmeticky upraviť domáci Luciani, ktorému však stopku vystavil výborne chytajúci Lassila. Banská Bystrica tak deklasovala Nitru na jej vlastnom ľade v pomere 7:1.

Tipsport liga – 10. kolo – Nitra

HK Nitra vs. HC ‘05 iClinic Banská Bystrica 1:7 (1:3, 0:4, 0:0)

Góly: 15. Milam (Krištof) – 5. M. Bartánus (Hohmann), 18. Faille (T. Surový), 20. Faille (Dame-Malka, Sedlák), 22. Bubela (Hohmann), 24. M. Lunter (Lamper, Bortňák), 27. Gabor (Bubela, J. Brejčák), 31. Kubka (Hohmann, Bubela). Zápas sledovalo 2281 divákov.

Zostava HK Nitra: Halo (21. – 31. Hartzell) – Pupák, Mezei, Milam, M. Versteeg, Ordzovenský, J. Kováčik, Korím – Paulovič, Krištof, Rzavský – Luciani, Blackwater, Cope – H. Ručkay, T. Mikúš, D. König – Štumpf, A. Kollár, Šille – Friedmann

Zostava HC´05 iClinic Banská Bystrica: Lassila – Kubka, Ďatelinka, Sedlák, J. Brejčák, Dame-Malka, V. Mihálik, G. Gélinas – Brittain, T. Surový, Faille – Lamper, Bortňák, M. Lunter – Hohmann, Bubela, M. Bartánus – Gabor, Češík, Belluš – Andrisík

V stredu 11. októbra odohrajú barani svoj posledný duel v rámci hokejovej Ligy majstrov, keď na domácom ľade privítajú víťaza skupiny Tapparu Tampere. Začiatok stretnutie je stanovený na 18.00 hod.