V 41. kole Tipsport ligy odohrali barani zápas na ľade Nových Zámkoch. Banskobystričania v tejto sezóne z doterajších dvoch zápasov na ľade tohto súpera nevyhrali ani raz a zverenci trénera Országha chceli túto nelichotivú bilanciu zmeniť.

Už v 2. minúte zápasu sa mohli domáci hráči ujať vedenia po rýchlom brejku, ale Šille trafil pripraveného Lassilu. O tri minúty na to mohli Novozámčania po prečíslení dvíhať hokejky, avšak brankár Lassila podržal baranov. V druhej polovici úvodnej tretiny sa dostali k slovu už aj hostia, keď Bartánus svojou strelou opečiatkoval ľavú žrď. Prvá tretina už nepriniesla žiadne gólové akcie.

Druhé dejstvo otvorila presilovka hostí, ktorú však Novozámčania prečkali. Asselin v 22. minúte skúšal individuálnou akciou prekvapiť brankára Baroša, strelil však len do jeho hrude. Prvý gól padol v 25. minúte. Domáci Zbořil posunul puk na Šilleho a ten do odkrytej bránky pohodlne skóroval. Po tridsiatich sekundách domáci opäť dvíhali hokejky po góle Hrušku. Tempo sa zintenzívnilo a barani s odpoveďou nečakali. V 26. minúte Mihalik po strele od modrej znížil na 2:1. Domácim sa naskytla ďalšia možnosť k prinavráteniu dvojgólového vedenia, avšak Šimun trafil len brvno brány.

Do záverečnej tretiny vstupovali Nové Zámky s tesným jednogólovým náskokom. Barani mali v 47. minúte možnosť na vyrovnanie, avšak Baroš predviedol skvelý zákrok. V 49. minúte Bubela vybojoval presilovú hru pre baranov. Tú však hostia nedokázali využiť, domácim sa podarilo viackrát vyhodiť puk zo svojho obranného pásma. V poslednej desaťminútovke barani začali hrať aktívnejšie. Novozámčania však hrali pozorne v defenzíve a nepúšťali Banskobystričanov do väčších príležitostí. V samom závere mohli hostia vyrovnať, keď Faille zaviedol puk za bránku a prihral na nikým nekrytého Surového. Ten však minul bránku. Nové Zámky v závere ešte prikrášlili svoje víťazstvo gólom Zbořila do prázdnej bránky.

Tipsport liga – 41. kolo – Nové Zámky

HC Nové Zámky vs. HC ´05 iClinic Banská Bystrica 3:1 (0:0, 2:1, 1:0)

Góly: 25. Timotej Šille (Zbořil, Plášil), 25. M. Hruška (Hřebejk), 60. Zbořil (Fábry) – 26. V. Mihálik. Zápas sledovalo 1058 divákov.

Zostava HC Nové Zámky: S. Baroš – Husák, Salija, Michal Novák, Plášil, M. Hruška, M. Jass, Kuzma – R. Varga, Š. Novotný, Škoda – Zbořil, Šimun, Timotej Šille – Hřebejk, L. Jurík, Fábry – Saulietis, Ondrušek, Lorraine – D. Rehák

Zostava HC´05 iClinic Banská Bystrica: Lassila – Kubka, I. Ďatelinka, Sedlák, G. Gélinas, M. Rosandič, V. Mihálik, Košecký – Lamper, T. Surový, Brittain – Hohmann, Bubela, Bartánus – Bortňák, Faille, Asselin – Gabor, Češík, Kabáč – Giľák

V rámci predohrávky 47. kola sa barani v utorok 30. januára o 18.00 hod predstavia na ľade Žiliny.