Fanúšikovia hokeja v Banskej Bystrici si uplynulý víkend prišli na svoje. Tímom pôsobiacim v meste sa strelecky darilo a divákom priniesli gólové hody.

Úspešný víkend odštartovali v piatok hokejisti HC ’05 iClinic, ktorí na domácom ľade nasúkali Trenčínu osmičku. Napodobnili ich juniori, ktorým sa v lige darí a figurujú na treťom mieste tabuľky. V sobotňajšom zápase proti posledným Piešťanom skórovali rovnú desiatku, bez toho, aby inkasovali. Aj keď v nasledujúci pondelok v Skalici im to už nevyšlo.

Úspešný je aj univerzitný hokejový tím UMB, ktorý pôsobí v medzinárodnej Európskej univerzitnej hokejovej lige (EUHL). Na ľade HK Slavia STU Bratislava zvíťazili jednoznačným skóre 14:1. Pre UMB je to už druhé víťazstvo z troch zápasov. Prvú výhru si pripísali na domácom ľade pred viac ako 600 divákmi proti poľskému Podhale Nowy Targ. Tento zápas vynikol aj sprievodnou šou, ktorú môžu závidieť aj extraligové kluby.

https://www.youtube.com/watch?v=Q35EFPACYeo

Úspešný víkend banskobystrického hokeja zavŕšilo béčko HC´05, ktoré pôsobí v II. lige. Proti Prievidzi zvíťazilo po predĺžení 6:5.

Dovedna tak hokejové tímy spod Urpína počas víkendu nastrieľali 38 gólov. Najbližšie sa Áčko HC´05 predstaví v piatok v Žiline. Béčko nastúpi v sobotu v Dúbravke a juniorov čaká ďalší zápas až 7. novembra proti Prešovu. Na domácom ľade tak budú mať Banskobystričania možnosť vidieť iba hokejistov UMB, ktorí nastúpia dnes (streda 28.10.) proti Gladiators Trenčín o 18.30 h v hlavnej hale zimného štadióna.