Finálový zápas 1. ligy mužov priniesol súboj medzi favoritom z Lučenca a prekvapujúcim víťazom nad Považskou Bystricou, ŠKP BBC Banská Bystrica.

Po výhre nad Považskou Bystricou si basketbalisti spod Urpína verili aj na veľkého favorita na víťazstvo, domáci Lučenec. Úvod zápasu vyšiel lepšie domácim, keď s väčšou istotou hrali na útočnej polovici ihriska. Postupne sa osmelili aj Bystričania, hlavne zásluhou Rendlu. V druhej štvrtine sa hral ofenzívny basketbal, Bystričanom sa už nedarilo strelecky ako v sobotňajšom zápase.

Tretia štvrtina bola vyrovnaná, hlavne na hre Lučenca sa prejavila nervozita. Domáci museli hrať stále naplno, lebo hráči Banskej Bystrice boli nepríjemní. V poslednej štvrtine už bolo jasné o víťazovi, obe družstvá dali šancu aj hráčom z lavičky.

1. Liga mužov – Final Four – finále – Lučenec

BKM Lučenec vs. ŠKP BBC Banská Bystrica 91:59 (56:43)

Štvrtiny: 23:11, 33:20, 9:12, 26:16, TH: 10/4 – 22/12, Fauly: 22 – 12, Trojky: 10 – 3.

Body za ŠKP BBC Banská Bystrica: Rendla 19, Koczjáš 10, Siládi 9, Šoltés 6, Lepáček 5, Rozim 4, Furčák 4, Šušanský 2, Švarc 0, Suriak 0, Mokroš 0, Chalupka 0.

Povedal po zápase:

Jozef Lovik (tréner B. Bystrice): „Z pohľadu celej sezóny je druhé miesto úspechom. Vstupovali sme do prvej ligovej sezóny, aby sme obnovili družstvo mužov, čo sa nám podarilo. Družstvo bolo poskladané zo starších skúsenejších hráčov doplnené juniormi. Toto družstvo si zaslúži pochvalu s akou zvládlo posledné zápasy, či už v skupine o 1.-6.miesto alebo na final four. My sme si v klube vybrali inú cestu ako Lučenec a preto som na chlapcov hrdý. Touto cestou by som chcel poďakovať aj všetkých fanúšikom a podporovateľom. Treba však uznať kvalitu Lučenca, vyhral 1. Ligu úplne zaslúžene a gratulujem im k postupu do najvyššej súťaže.“

Družstvo mužov ŠKP BBC Banská Bystrica 2017/18:

Martin Švarc, Ivan Šušanský, Milan Šoltés, Daniel Furčák, Matej Siládi, Robert Rozim, Michal Suriak, Tomáš Mokroš, Jakub Lepáček, Michal Chalupka, Branislav Koczkáš, Maroš Rendla, Matej Kotorík, Juraj Hradský, Daniel Demian, Maroš Minárik.