Už dva roky sa môže Banská Bystrica chváliť moderným veľkokapacitným klubom, za ktorý by sa nehanbili ani na Ibize. Ministry of Fun Banská Bystrica oslávilo v sobotu so svojimi návštevníkmi druhé výročie vo veľkom štýle. Nechýbali hudobné návraty k všetkému podstatnému, čo sa dalo za tento čas v klube Ministry počuť a nechýbalo ani množstvo ďalších prekvapení. Aká by to bola oslava bez obrovskej narodeninovej torty, občerstvenia pre všetkých a tej správnej zábavy, ktorú okrem tej najlepšej hudby spestrilo aj krátke vystúpenie kulturistov reprezentujúcich novootvorené banskobystrické MM fitness.

„Prvé dva roky sme počítali s tým, že to bude nové, na nové technológie prídu ľudia z okolia. Teraz začína ťažšia doba, pretože nám je jasné, že ľudia z blízka už nebudú chodiť pravidelne každý piatok a sobotu a keďže okolie je na takúto obrovskú kapacitu klubu dosť malé, chceme v ďalšom období prilákať ľudí z celého Slovenska a preto aj pozývame rôzne hviezdy. Od začiatku bolo naším zámerom, aby to bolo najväčšie a najmodernejšie na Slovensku, keďže sme ako firma ozvučovali veľmi veľa párty po celej Európe vrátane laserových show, čiže skúsenosti máme. Ide nám teraz aj o to, aby sme rozšírili dobré meno Slovenska a Ministry aj za hranice,“ hovorí o svojom klube DJ známy celým generáciám Banskobystričanov a Zvolenčanov Rudolf Tuček.

Aj keď sa Ministry of Fun darí, Tuček vidí ešte veľký potenciál vo využití klubu aj na mimo diskotékové účely: „Mrzí ma, že Bystrica má momentálne miesto, ktoré nemá ani Bratislava ani Košice,  špeciálne akusticky upravené, elegantné a s perfektným vybavením a stále veľa starších ľudí o tomto nevie. Mnohí tvrdia, že Banská Bystrica nemá miesto na koncerty, na zábavu pre starších. Nie je to dobré v tom, že v týždni je tento klub, zaujímavý priestor, nevyužitý, a pri tom sa snažíme vychádzať aj v tomto v cenách prenájmu v ústrety. Volá sa to klub preto, pretože je to viacúčelová sála, kde sa dajú robiť konferencie, koncerty a aj koncerty vážnejšej hudby. Budeme veľmi radi, keď sa nám podarí sem dostať aj trochu starších ľudí na nejaké iné kultúrne podujatia, ktoré je tu možné robiť.“