Po vyradení Skalice sa na posledné miesto tabuľky našej najvyššej hokejovej súťaže prepadli Piešťany, ktoré sa tak razom namočili do barážového bahna. Práve na ľad o záchranu bojujúcich havranov vycestovali banskobystrickí hokejisti v rámci piatkového programu 48. kola Tipsport ligy.

ŠHK 37 Piešťany vs. HC´05 iClinic Banská Bystrica 1:4 (0:0, 0:2, 1:2)

Góly: 58. Nechala (Saliji, Kolena) – 30. Lunter (Zigo), 39. Bast (Tománek, Majdán), 55. Lunter (Zigo), 60. Ďatelinka (Kytnár). Zápas sledovalo v Piešťanoch 866 divákov.

Zostava ŠHK 37 Piešťany: Rybár – Kotaška, Filip, Gipters, Hudec, Trefný, Svetlík, Nechala, Valo – Saliji, Tomčák, Ručkay – Tibenský, Zálešák, Belluš – Školiak, Brancis, Tvrdoň – Hrehorčák, Kolena, Šimíček

Zostava HC´05 iClinic Banská Bystrica: Bacashihua – Šmach, Ďatelinka, Pujacs, Roussel, Čížek, Gründling, Sandgren, Majeský – Tománek, Bast, Majdan – Bajaruns, Kytnár, Bortňák – Matoušek, Zigo, Lunter – Bezúch, Surový, Ambroz

Hokej - HC 05 iClinic Banska Bystrica vs. SHK 37 Piestany - 15.01.2016 - Banska Bystrica

Papierový favorit spod Urpína sa na začiatku duelu trápil, čo Piešťany využili na počiatočný tlak. Prvú výraznú šancu mal v tretej minúte Saliji, ktorý nedokázal prekonať Bacashihuu po dobrej prihrávke Ručkaya. O niekoľko minút neskôr sa do dobrej pozície dostal Zálešák, puk z jeho hokejky však nešťastne zblokoval Tibenský. Od pätnástej minúty začali vystrkovať rožky aj barani, ktorí sa dovtedy len ťažko presadzovali cez agresívne hrajúcich domácich. Gründlingova tvrdá strela neskončila v sieti len vďaka dobrému zákroku Rybára. Banskobystričanom sa nepodarilo presadiť ani v samom závere úvodného dejstva, ktorý sa niesol v znamení ich presilovej hry.

Gólového korenia sa diváci v Piešťanoch dočkali až v druhej časti hry. Aktívnejšie do nej vstúpili hostia spod Urpína, ktorí roztočili pred Rybárovou bránou poriadny kolotoč. Napriek tomu, že vzápätí ich trochu pribrzdilo vylúčenie Roussela, v tridsiatej minúte sa konečne dočkali – po peknej spolupráci so Zigom sa chladnokrvne presadil Lunter. O necelú minútu neskôr mohol pridať druhý zásah hostí Bortňák, no z bezprostrednej blízkosti Rybára neprestrelil. Barani chytili opraty zápasu pevne do svojich rúk a havranov takmer k ničomu nepúšťali. Šanca, akú mal v tridsiatej šiestej minúte dorážajúci Brancis, bola skôr výnimkou. Minútu pred druhou sirénou zvýšil náskok hostí zakončením do odkrytej bránky Bast.

V záverečnom dejstve sa Piešťany ešte snažili zvrátiť vývoj zápasu, ale veľmi sa im to nedarilo. Nenakopli ich ani dve dvojminútové presilovky po zbytočných fauloch Banskobystričanov. V päťdesiatej piatej minúte tak prišiel čas hostí – Lunter po druhýkrát v stretnutí vyťažil z kombinácie so Zigom gól a zvýšil na 3:0. Tri minúty pred koncom sa síce podarilo Nechalovi aj s prispením korčule jedného z banskobystrických obrancov znížiť, no boli to hostia, kto mal v zápase posledné slovo. Časomiera odpočítavala posledných sedem sekúnd, keď Ďatelinka zo stredného pásma namieril presne do opustenej svätyne havranov a stanovil skóre na 1:4.

V nedeľu 21. februára privítajú barani na domácom ľade MHC Martin. Začiatok zápasu je naplánovaný na 16.30 hod.