pkm_bb_foto_dodiak_lukac (2)Milujú pohyb, radi prekonávajú prekážky, ale aj vlastné limity. Banská Bystrica už onedlho ožije parkourom. Lákadlom je hosť z Francúzska aj akcia priamo v centre mesta. 

Do mesta pod Urpínom sa od štvrtka 14. do  nedele 17. júla už po šiestykrát chystajú nadšenci umenia pohybu z celého Slovenska i Českej republiky. Na najväčšom medzinárodnom stretnutí parkouristov na Slovensku nebude chýbať ani špeciálny hosť priamo z kolísky tejto nesúťažnej disciplíny.

„Podujatie Parkour Meeting Banská Bystrica tento rok príde aj s viacerými novinkami. Asi najväčším lákadlom je hosť, Yoann „Zephyr“ Leroux z Francúzska, ktorý patrí k svetovej špičke. Širokej verejnosti sa prednedávnom predstavil napríklad aj v promo videu k známej počítačovej hre Asasssin’s Creed Syndicate (pozn. red.: video v galérii k článku, Zephyr v červenej veste),” povedal na úvod Dávid Lupták, jeden z organizátorov podujatia, ktoré oficiálne otvoria už vo štvrtok 14. júla o 18-tej hodine.

posterUkrátení však nebudeme ani o tradičné workshopy, pričom niektoré budú opäť voľne prístupné aj pre verejnosť.

„V piatok 15. a v sobotu 16. júla budú v Parku pod Pamätníkom SNP prebiehať spoločné rozcvičky. V poobedených hodinách sa bude pokračovať workshopmi na Zimnom štadióne, v hale B. Tie pre verejnosť, kde si môžu záujemcovia vyskúšať základy parkouru, sa konajú o 14:00 a 18:00,“ ozrejmil Lupták so slovami, že na zimáku sa budú premietať aj parkourové videá a na parkouristov čakajú viaceré úlohy – výzvy za odmeny.

Noviniek šiesteho ročníka je však hneď niekoľko. „Pre Bystričanov pripravujeme počas konania Meetingu špeciálne „akčné“ prekvapenie priamo v centre mesta. Viac však ešte zatiaľ prezrádzať nechceme,“ povedal organizátor, ktorý však poodhalil, že bude súvisieť s natáčaním nového videoklipu k parkourovej skladbe mladého slovenského rapera, ktorú vydá už onedlho.

VIDEO SO ZEPHYROM