Dovolenky pri mori, ale aj čas strávený na miestnych kúpaliskách či len v okolitej prírode alebo pri športe napríklad v banskobystrických parkoch. Aj tak vyzerá tohtoročné leto Banskobystričanov.

Lietanie na dovolenky z regionálneho letiska Sliač sa po dvoch slabších rokoch spôsobených menším záujmom dovolenkárov o zahraničné destinácie, sa opäť vrátilo na rekordné čísla. Silnú sezónu však očakávali aj domáci hoteliéri.

Banskobystričania však dobre vedia, že ich mesto a jeho okolie ponúka na voľný letný čas množstvo atraktívnych miest, ktoré stoja za návštevu. V ankete v centre Banskej Bystrice sme sa pýtali, ako budú tohtoročné leto tráviť obyvatelia mesta.

Horúce letné dni lákajú aj v našom regióne najmä k vode. Na portáli BBonline.sk pre vás priebežne aktualizujeme prehľad kúpalísk v kraji, ktoré lákajú do svojich areálov.

https://bbonline.sk/prehlad-kam-zajst-pocas-leta-na-kupalisko-v-bystrici-a-okoli-2017/

Ak dávate prednosť skôr kúpaniu v prírode a obľubujete vodné nádrže alebo jazerá, prehľad tých najobľúbenejších v bližšom i širšom regióne nájdete v našom staršom prehľade.

Deväť unikátnych jazier a vodných nádrží v Banskobystrickom kraji, kde sa okúpete zadarmo a uprostred prírody