Vianočný kamión po roku opäť vyráža na cestu okolo Slovenska, aby urobil radosť veľkým i malým, a podporil dobrú vec. Tento rok však bude stretnutie sa so Santa Clausom o čosi výnimočnejšie. Práve táto postavička, tak ako ju poznáme z vianočných reklám o vianočnom Coca-Cola kamióne, oslavuje 80 rokov. Preto bude jeho tohtoročná návšteva v Banskej Bystrici obohatená o množstvo prekvapení.

Na Námestí SNP vyrastie vo štvrtok 15. decembra úplne nové Santovo mestečko. Stany budú svojím tvarom pripomínať ľadové iglu a osvetlenie polárnu žiaru, akú uvidíte len na severnom póle. Nový bude aj Santov kamión, vrátane kresla, v ktorom si Santa vypočuje vianočné želania. Pre všetkých, ktorí si chcú vychutnať radostnú atmosféru blížiacich sa Vianoc, si Santovi pomocníci pripravili hneď niekoľko prekvapení a súťaží. Novinkou je napríklad špeciálny tanec pre deti, tvorivá dielňa doplnená o detské puzzle, interaktívny preliezací kamión, či vianočná kniha, do ktorej môžu deti s rodičmi napísať svoje tajné priania. Samozrejme nebudú chýbať ani možnosť odfotografovať sa so Santa Clausom a drobné občerstvenie na zahriatie.

Santa Claus so svojím Vianočným kamiónom navštevuje mestá aj preto, aby pomohol. Ako každý rok, aj tento bude prebiehať špeciálny vianočný predaj a výťažok z každého predaného výrobku či občerstvenia pôjde na podporu dobročinných aktivít v navštívenom meste. V Banskej Bystrici to bude zariadenie pre osamelé matky s deťmi a krízové stredisko pre opustené deti Dom Sv. Alžbety. Jej zástupcovia si v priebehu popoludňajšieho programu prevezmú symbolický šek, ktorého čiastka bude spresnená po ukončení vianočného predaja.

Program:

  • 15:00 otvorenie Santovho mestečka so všetkými atrakciami a súťažami
  • 16:30 príchod Santa Clausa s jeho kamiónom
  • 18:00 záver celej akcie, návštevníci sa so Santom rozlúčia a vyprevadia ho na cestu do ďalšieho mesta, aby mohol rozdávať vianočnú atmosféru a radosť aj iným.

Pre tých, ktorí sa nebudú môcť prísť pozrieť na Coca-Cola Vianočný kamión, je pripravená internetová stránka, na ktorej môžu sledovať jeho putovanie po Slovensku a fotografie z miest, ktoré už navštívil – www.vianocnykamion.sk/. Informácie budú zároveň zverejňované aj na špeciálnej funpage Coca-Cola Vianočný kamión na Facebooku.